עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בירה בים האדום

16/10/2019
בירה בים האדום (הגדל)

בירה בים האדום

למעלה מ - 30,000 איש פקדו אתמול (ג') את טיילת אילת בערב השני של פסטיבל הבירה המסורתי, שמציע גם השנה למעלה מ – 40 סוגי בירה, חלקן ייחודיות לפסטיבל. בערב הראשון של הפסטיבל זרמו לכוסות החוגגים 3,600 ליטר בירה, שהם כ -9,000 כוסות ובערב השני, 4,500 ליטר בירה. כ – 2,000 חוגגים בחרו לשתות את הבירה ב Red Sea Cup הרב פעמית, שהציעה העירייה כחלק מפעולות להפסקת שימוש בפלסטיק בים האדום. את הכוס בעלת תכולה של 360 מ"ל רוכשים הבאים ב – 10 ₪ והיא מזכה אותם ב - 30 מ"ל בירה חינם בכל מילוי.

פסטיבל הבירה בים האדום, פסטיבל הבירה הגדול בישראל, המתקיים באילת זו השנה השביעית, בהפקת קבוצת הפסטיבלים ובתמיכת עיריית אילת ותאגיד התיירות, רושם גם השנה הצלחה רבה עם עשרות אלפי איש, שנהנים מדי ערב ממופעים של להקות מקומיות ולהקות מובילות. גם השנה מציע הפסטיבל לאורך הטיילת הצפונית, 40 טעמים שונים של בירות ממגוון רחב של מותגים מוכרים בינלאומיים לצד מבשלות בוטיק מקומיות ואיכותיות. מלבד הבירות מתקיימות מידי לילה החל מהשעה 19:00 ועד 1:00 לפנות בוקר, הופעות חיות של אמנים מובילים ולהקות מקומיות: מוניקה סקס (14.10), התקווה 6 (15.10), מונה כמונה וטונה (16.10), מוש בן ארי (17.10) והופעות של להקות מקומיות, ביניהן: להקת 26 Roads, להקת RICO'S, להקת המסכות, להקת השחפים, להקת "גרוב רשרש" מארחים את רועי לביא, אפיק איובי ודור לוין מארחים את אודי צברי.  

 

כחלק מהמהלך שמובילה העירייה, היחידה האזורית לאיכות הסביבה והוועדה העירונית לאיכות הסביבה, להפסקת שימוש בפלסטיק בים האדום, רכשה העירייה 4,000 כוסות רב פעמיות ממותגות, המוצעות כאמור לבאי פסטיבל הבירה. הכוס הרב פעמית העשויה מפוליקרבונט נמכרת ב – 10 ₪ כדמי פיקדון והשימוש בה, מזכה את המשתמשים ב – 30 מ"ל בירה חינם. כאמור, יוכלו באי הפסטיבל להשתמש בכוס בשלושת ימי הפסטיבל, ובתום השימוש יוכלו לקחת אותה הביתה כמזכרת או להחזיר אותה ולקבל חזרה את דמי הפיקדון. לא מיותר לציין, כי המהלך לצמצום השימוש בפלסטיק, שמובילה העירייה כחלק משמירה על המפרץ שהוכתר לא מכבר כאחד המפרצים היפים בעולם, יגיע עד לרמה של חקיקה אותה מקדמת בימים אלה העירייה (תיקון לחוק העזר העירוני לאילת (רחצה על שפת הים), במסגרתו ייאסר שימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים בחופי הים, לרבות מכירה שלהם.

 

עוד לטובת הבאים, פתחה העירייה את חלקו הדרומי של שדה התעופה הישן לטובת חניה לבאי הפסטיבל. לאחר שהכשירה העירייה בשטחו הצפוני של שדה התעופה הישן, חניון לטווח ארוך המשמש בעיקר את העוברים לסיני, פתחה העירייה את שטחו הדרומי של השדה הישן, שיהפוך בקרוב למתחם שעשועים ופנאי, לטובת חניה חינם לתושבי אילת, בימי פסטיבל הבירה. על רקע הביקוש בחניון לטווח ארוך, הכפילה העירייה לקראת חג הסוכות את מקומות החניה בשטחו הצפוני של השדה ל 700 חניות. פתיחת החניון לטווח ארוך בעלות של 20 ₪ ליום כולל הסעה מידי שעה עגולה למסוף טאבה, נועדה לפנות מאות מקומות חניה הנתפסים על ידי העוברים לסיני, לאורך רצועת החוף הדרומית וברחבי העיר. בחג הראשון של סוכות היה מלא החניון עד אפס מקום.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד