עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לראשונה באילת לימודי סייבר לתלמידי תיכון

22/10/2019
לראשונה באילת לימודי סייבר לתלמידי תיכון (הגדל)

לראשונה באילת לימודי סייבר לתלמידי תיכון

כחלק מקידום לימודים טכנולוגיים ולצד תכניות נוספות המטפחות מצוינות וסוללות לתלמידי אילת את הדרך לשירות איכותי ומשמעותי לצה"ל ובהמשך לאקדמיה, נפתחה באילת תכנית "מגשימים" - תכנית הסייבר הלאומית לכיתות י'-י"ב המכשירה נוער מצטיין בתחום המחשבים והסייבר. 18 תלמידי כיתות י' שמונה מהתיכון ע"ש "בגין", שבעה מהתיכון ע"ש "גולדווטר" ושלושה מהתיכון בחבל אילות "מעלה שחרות", יתחילו את התוכנית התלת שנתית לאחר שעברו מבדקי סף קפדניים. בוגרי התכנית מקבלים הזדמנות להתמיין ליחידות הטכנולוגיות המובילות בצה"ל, לשרת בתפקידים מלאי עניין ומשמעות ולצבור ניסיון מעשי המהווה כרטיס כניסה לקריירה מרתקת בהמשך.

 

תכנית "מגשימים" היא חלק מהמרכז לחינוך סייבר, שנוסד על ידי קרן רש"י בשיתוף משרד הביטחון ומערך הסייבר הלאומי, במטרה להוביל שינוי חברתי בישראל דרך חינוך והקניית יכולות, שיאפשרו לנוער מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית לצמוח, לתרום לחברה, ולהפוך לדמויות מפתח בתעשיית ההייטק, באקדמיה, ובגופי הביטחון של מדינת ישראל. מסלול הלימודים בתוכנית מכין את חניכיה לגיוס למערכי הטכנולוגיה והסייבר של הצבא ולהשתלבות באקדמיה ובתעשיית ההייטק. התכנית פעילה משנת 2009 ורושמת הישגים מרשימים, הבולט בהם הוא קבלתם של 70% מבוגריה ליחידות הסייבר והטכנולוגיה בצבא. נוסף על כך, שוקד המרכז על פיתוחן של תכניות לימוד לגילאים שונים, ויישומן בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, לצד הפעלת תכניות ופרויקטים מגוונים בפריסה ארצית. כיום המרכז לחינוך סייבר מקיים פעילות עם למעלה מ-70 רשויות מקומיות ברחבי מדינת ישראל, ביניהן כאמור העיר אילת.

 

"מדובר בתכנית יוקרתית ויקרה מאוד, שאנו שמחים להעניק לתלמידינו המצטיינים כחלק מטיפוח המצוינות ומימוש היעד העירוני של גיוס איכותי ומשמעותי של בני הנוער שלנו" אמר ראש מינהל שח"ק, ד"ר דרורי גניאל וציין, כי תחום הסייבר נלמד גם בבתי הספר היסודיים וגם בחטיבות הביניים במסגרת תכנית "סטארטק" שגם אותה מפעיל המרכז בארצי לחינוך סייבר, זאת כחלק מיעדי מינהל שח"ק הרואה בפעילות של התכניות הללו, עמוד תווך עיקרי במיצוב העיר כמתקדמת טכנולוגית, וכלי חינוכי-חברתי המאפשר לבני הנוער הזדמנות להצטיין ולהיות בחוד החנית בתחום הטכנולוגיה הסייבר, מתוך הבנה כי זה העתיד של כולנו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד