עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בית המשפט דחה על הסף עתירה של החינוך התורני כנגד העירייה

23/10/2019
בית המשפט דחה על הסף עתירה של החינוך התורני כנגד העירייה (הגדל)

בית המשפט דחה על הסף עתירה של החינוך התורני כנגד העירייה

בית המשפט לעניינים מנהליים דחה על הסף עתירה של מרכז "מעיין החינוך התורני בארץ ישראל" כנגד עיריית אילת בגין הליך הקצאת קרקע. בית המשפט המחוזי דחה את טענת המרכז לפיה החלטת העירייה כפי שאושרה על ידי מועצת העיר בנוגע לפרסום החוזר של הליך ההקצאה לבית ספר "איילת השחר", נתקבלה מחמת שיקולים פוליטיים זרים ופסק, כי מרכז מעיין החינוך התורני בא"י פעל בחוסר ניקיון כפיים מהותי.

 

בפסק הדין (עת"מ 49044-08-19 מרכז מעיין החינוך התורני בארץ ישראל נ' עיריית אילת), שניתן בדיון שהתקיים אתמול (22.10.19) בבאר שבע, קבע כבוד השופט שלמה פרידלנדר, כי יש לדחות את העתירה על הסף מחמת חוסר ניקיון כפיים מצד העותרת (מרכז מעיין החינוך התורני), אשר בין היתר, הפעילה בניגוד לחוק, כיתות תיכון ללא רישיון תקף לניהול תיכון, ובמקביל עתרה כנגד העירייה בלי לגלות עניין זה בפני בית המשפט. עוד התגלה בשלב מתקדם בדיון בבית המשפט כי, מרכז מעיין החינוך התורני בא"י לא גילה, כי ערר שהוגש למשרד החינוך בעניין אי מתן רישיון לביה"ס התיכון לשנת הלימודים הנוכחית (תש"פ) נדחה ע"י משרד החינוך עוד בחודש יולי 2019 מספר שבועות לפני שהגישה את העתירה נגד העירייה.

 

לא מיותר לציין, כי החינוך התורני הפעיל וממשיך להפעיל כיתות תיכון בתוך בית הספר היסודי "איילת השחר", כאמור ללא רישיון של משרד החינוך זאת שעה שבאילת פועלת כבר 10 שנים, אולפנה במסגרתה לומדות בנות מזרמים שונים, ביניהם גם מהחינוך התורני. "אזכיר כי אין מדובר בעתירה להתיר לעותרת לפתוח כיתות תיכון במוסד הנכון. בעניין זה, העותרת כבר עשתה דין לעצמה" קבע השופט שלמה פרידלנדר. כנגד הטענה של העותרת לפיה פעלה העירייה משיקולים זרים ציין השופט: "לו ביקשה המשיבה (עיריית אילת) להתנכל לעותרת משיקולים זרים – לא הייתה מקדמת בברכה את בקשתה להקמת מתנ"ס".

 

כאמור קבע בית המשפט, כי החלטת העירייה תואמת למדיניותה העקבית, כפי שזו השתקפה מהמסכת העובדתית והמסמכים שהוצגו בפניו ודחה את העתירה על הסף.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד