עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

העיר אילת תארח את נציגויות המפרצים היפים בעולם

28/10/2019
העיר אילת תארח את נציגויות המפרצים היפים בעולם (הגדל)

העיר אילת תארח את נציגויות המפרצים היפים בעולם

העיר אילת, שמפרצה הוכתר מבין היפים בעולם, תארח בשנת 2021 את הכנס היוקרתי של ארגון "המפרצים היפים בעולם" אליו משתייכים 47 מפרצים מ – 27 מדינות מכל העולם. ההחלטה התקבלה בכנס השנתי, שהתקיים בעיר טויאמה שביפן בו ייצג את העיר אילת, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי.

 

כזכור לפני כשנתיים בהובלה של סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי, זכתה העיר אילת להצטרף לארגון היוקרתי של המפרצים היפים בעולם והנה הנציגות הראשונה של מדינת ישראל בארגון. בכך זוכה מפרץ אילת להכרה בינלאומית ומחזק את מעמדו כיעד בינלאומי מבין היפים בעולם. חיזוק בינלאומי נוסף יהיה כאמור עם אירוח נציגויות כל המפרצים היפים בעולם, בעיר אילת בשנת 2021. החלטה זו התקבלה בכנס האחרון אולם מקורה בביקור שערכה הנהלת הארגון באילת במרץ האחרון. במהלך הכינוס נפגשו חברי הנהלת הארגון עם ראש העירייה, סגנו וממלא מקומו וגורמים רשמיים נוספים. במהלך ביקורם באילת סיירו בעיר, במפרץ ובאתרי התיירות ושבו עם רשמים חיוביים מאוד. באותו מעמד, הציע אלי לנקרי לארח את הכנס השנתי של הארגון באילת בשנים הקרובות ואף נכתב מכתב רשמי בנושא. במהלך הכנס בטויאמה עלו לדיון ההצעות לאירוח הכנסים ב 3 השנים הקרובות, שם הוכרע פה אחד שהכנס לשנת 2021 יתקיים באילת.

 

בכנס שהתקיים כאמור בשבוע שעבר (15-20.10.19) ביפן השתתפה משלחת מהעיר אילת, שכללה את ראש             העירייה – מאיר יצחק הלוי, אנה ליסון – מתאמת הקשרים הבינלאומיים בעירייה ונציגי תאגיד המים של אילת "עין נטפים", אינג' חן סלטי – מנכ"לית התאגיד ועו"ד גבריאל אביטל – יו"ר דירקטוריון התאגיד, שהציגו את הפעילות של התאגיד בתחומי המים והביוב כחלק משמירה על המפרץ. הכנס עסק בעיקר בתחומי התיירות והאקולוגיה של הים, ובסיומו החליטה כאמור האסיפה הכללית, שבשנת 2021 ייערך הכנס השנתי בעיר אילת. במעמד האישור הודיע ראש העירייה, שכנס אילת יתמקד בתחומי תיירות אקולוגית, שמירה וחקר על האקולוגיה של הים, המים כמשאב בעל חשיבות אסטרטגית, וניסיון לגייס את השכנות שלנו (מצרים, ירדן וסעודיה) לארגון.

 

עוד במהלך הכנס הוקדשו יומיים לפרויקט "קפה עולמי", פרויקט היוצר מעגלי שיח סביב הנושאים הנוגעים לאופי הארגון, ביניהם: איכות סביבה, קיימות, תיירות אקולוגית, חברות בארגונים בינלאומיים כמו האו"ם וה OECD ועוד. מבין כל הדיונים שהתקיימו עלה, כי החשיבות הרבה ביותר לכל חברי הארגון היא השמירה על המפרצים ואוצרות הטבע שלהם בדרך ברת קיימא אשר שומרת על הסביבה הימית תוך התמודדת עם אורח החיים האורבני סביבם, כמו כן הושם דגש רב על תיירות אקולוגית. גם ראש עיריית אילת תיאר את הפעולות העירוניות לשמירה על משאבי הטבע הנדירים של אילת, ביניהם מפרץ אילת הקסום. בדבריו שם ראש העירייה דגש על איסור שימוש בפלסטיק בים, פעולה שתגיע עד לכדי תיקון חוק העזר העירוני לאילת (רחצה על שפת הים), במסגרתו ייאסר שימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים בחופי הים, לרבות מכירה בפלסטיק בתחומי החופים. עוד התקיימו בכנס הרצאות של מומחים מהאקדמיה, עולם הדייג והארגונים הבינלאומיים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד