עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחזקים את הקשר עם אוזבקיסטן

28/10/2019
מחזקים את הקשר עם אוזבקיסטן (הגדל)

 

מחזקים את הקשר עם אוזבקיסטן

כחלק מחיזוק הקשרים הבינלאומיים, ביקרו השבוע (א') באילת מ"מ שגריר אוזבקיסטן בישראל – מקסוד איבודולוב  (Maksud Ibudulloev וקונסול אוזבקיסטן בישראל – סלוקידינקודג'ה אריבקודג'ב (Salokhiddinkhodja Aribkhodjaev).  במהלך הביקור, נפגשו השניים עם סגן וממלא מקום ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, סגן ראש העירייה – סטס דינקין ומנכ"ל תאגיד התיירות העירוני – יוסי חן. השניים קיבלו סקירה מעמיקה על כיווני ההתפתחות של העיר אילת – שערה הדרומי של מדינת ישראל ועל שיתופי פעולה אפשריים בין אילת לאוזבקיסטן.

 

במפגש אשר התקיים ביוזמתו והזמנתו של סגן ראש העירייה – סטס דינקין הוצגו שיתופי הפעולה האפשריים בין אילת לאוזבקיסטן וביניהם בחינת קו תעופה ישיר בין הערים טשקנט לאילת, פיתוח משותף בתחומי התיירות, אנרגיה מתחדשת ואקדמיה. סגן ומ"מ ראש העירייה – אלי לנקרי סקר בפני מ"מ השגריר והקונסול את מאפייניה הייחודיים של העיר אילת ועדכן אותם לגבי הפרויקטים הגדולים הנמצאים בביצוע לצד הפרויקטים של אנרגיה מתחדשת, עיר חכמה ופיתוח תעשייה למזון מהים. מ"מ שגריר אוזבקיסטן שמבקר לראשונה באילת, התרשם מאוד מהעיר וביקש לבחון אפשרות לקידום ברית ערים תאומות בין אילת לבין העיר בוכרה שבאוזבקיסטן.

 

בתום המפגש סוכם, כי ייבחנו יחסי הערים תאומות בין אילת לבין אוזבקיסטן, מתוך אינטרס משותף לקדם את התיירות בשתי ערים, במיוחד עם הקמת שדה התעופה הבינלאומי ע"ש רמון. מ"מ השגריר ציין בהקשר זה, כי בשל אופייה התיירותי של אילת ולאור ההתפתחות התיירותית באוזבקיסטן קיימת הזדמנות אמיתית לשיתופי פעולה משמעותיים. לדבריו, רק בשנה החולפת הכפילה אוזבקיסטן את מספר התיירים אשר ביקרו בה.

 

בסיום הישיבה החליפו שני נציגי הערים תשורות. סגן ומ"מ ראש העירייה - אלי לנקרי, העניק למ"מ השגריר את דרכון העיר ואת אבן העיר אילת המסמלת את ייחודיותה של אילת. מ"מ השגריר מצדו העניק לכל הנוכחים את סמלה של אוזבקיסטן והודה על האירוח החם.   

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד