עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הולכים לזכרה של נועה בן שמואל

29/10/2019
הולכים לזכרה של נועה בן שמואל (הגדל)

הולכים לזכרה של נועה בן שמואל

במסגרת יום ההליכה העולמי שהתקיים השבוע, בחרו בבית הספר תל"י הרי אילת, להקדיש זו השנה השנייה את ההליכה לזכרה של נועה בן שמואל ז"ל, בוגרת בית הספר, שנפטרה בעקבות סיבוך של מחלת השפעת. יום ההליכה נפתח בטקס לזכרה של נועה בהשתתפות חברותיה לכיתה מתיכון "רבין", חברי תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" בה היתה נועה חברה, אמה ואחותה. יום ההליכה שצוין במספר מוקדים, פתח את חודש הבריאות העירוני שיחול בחודש נובמבר ויציע למעלה מ – 80 פעילויות ספורט ובריאות, ללא עלות.

 

בית הספר תל"י הרי-אילת הינו בית ספר מקדם בריאות בהובלתן של מנהלת בית הספר - חגית איס והמורה לחינוך גופני - בתאל גונדא. יום ההליכה העולמי הינו חלק ממסורת של פעילויות בריאות שמקיים בית הספר והוא הוקדש כאמור זו השנה השנייה, לזכרה של נועה בן שמואל ז"ל בוגרת בית הספר. משפחתה סיפרה בטקס, כי נועה הייתה ילדה חייכנית וטובת לב שהחליטה להגיד לא לכל מכשול שעמד בדרכה: לא לבריונות שחוותה, לא לקושי בלימודים ובדרכה זו העבירה את המסר לבחירה בחיים חיוביים. נועה בחרה להתנדב בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" והקדישה כל רגע פנוי שלה למסגרת זו. "במקום להתמקד בשלילי היא בחרה לעשות טוב לאחרים ולהרגיש טוב עם עצמה" אמרו בהתרגשות בני המשפחה. את הטקס סיימו בנות להקת המחול של בית הספר שהופיעו בריקוד בשפת הסימנים. לאחר הטקס, תלמידי בית הספר, מורים, הורים, אחים בעגלות ילדים וחניכי תנועת "כנפיים של קרמבו" יצאו להליכה בשבילי שכונת שחמון תוך שהם מלווים במשטרת אילת.

 

"יום ההליכה העולמי" שיפתח כאמור את חודש הבריאות העירוני, נערך בשיתוף משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות ומצוין באופן מסורתי במרבית המדינות החברות בארגון הבריאות העולמי (WHO). מטרת יום ההליכה העולמי היא לקדם את מודעות האזרחים ולהעלות על סדר היום הציבורי את נושא חשיבות הפעילות הגופנית כתורמת לאורח חיים פעיל ובריא. גם העיר אילת, כעיר המקדמת בריאות כבר מספר שנים, הצטרפה לפני שנתיים, לרשת ערים בריאות הפועלת בהנהגת ארגון הבריאות העולמי בשיתוף משרד הבריאות. לפני שנה, הצטרפה אילת גם לתכנית הלאומית "אפשרי בריא", במסגרתה כל בתי הספר מקדמים בריאות במהלך כל השנה ואף ממוקמים גבוה בדירוג כוכבי הבריאות הארצי. לצד פעילויות המתקיימות כל השנה, הוגדר חודש נובמבר כחודש הבריאות העירוני, במסגרתו גם השנה, תציע העירייה בהובלה של ועדת הבריאות העירונית, למעלה מ – 80 פעילויות ספורט ובריאות, ללא עלות.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד