עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

"וראייטי חינוך" מרחיבים את הפעילות באילת

17/11/2019
"וראייטי חינוך" מרחיבים את הפעילות באילת (הגדל)

"וראייטי חינוך" מרחיבים את הפעילות באילת

לאחר שהקימו מרחב שילוב חדשני בבית ספר "יעלים", מרחיב ארגון וראייטי את הפעילות למען החינוך המיוחד באילת והחינוך בכלל. 200 תלמידי החינוך המיוחד המשולבים בבתי הספר בעיר, קיבלו אייפדים חדישים המצוידים בתכנות ואפליקציות ייחודיות במסגרת התכנית "וראייטי חינוך" מבית "סיסמה לכל תלמיד".

 

התוכנית "וראייטי חינוך", שמוביל מיזם "סיסמה לכל תלמיד" בעיר אילת, הינה תכנית לשילוב תלמידי החינוך המיוחד בחינוך הרגיל, מתוך האמונה שלכל תלמיד מגיעה הזדמנות שווה להגשים את הפוטנציאל הטמון בו, וכי הכלה היא הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות עבור כל מי שנוטל בה חלק. התוכנית, המושתתת על ארבעה יסודות: סביבת למידה פיזית וירטואלית, חדשנות טכנולוגית, תפיסת למידה מכילה והקניית מיומנויות העידן הדיגיטלי, מאפשרת לכל תלמיד לרכוש כלים שיכינו אותו להתמודד עם אתגרי המאה ה-21 ויסייעו לו לצמוח ולהיות אדם ערכי ותורם לחברה.

 

"החינוך לשילוב הוא תפיסה שאנו מובילים במערכת החינוך באילת לאורך שנים. "וראייטי חינוך" אפשר לנו לעבות את תפיסת העבודה ולשלב כיתת חינוך מיוחד בשכבת הגיל הן לימודית והן חברתית ובכך לקדם את התלמידים המשולבים אך לא פחות חשוב, לקדם את ערך הנתינה וקבלת האחר בקרב התלמידים המשלבים" ציינה מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך במינהל שח"ק בעירייה והוסיפה, כי התכנית משתלבת עם הנושא "אחר אתה חבר", שמוביל ראש עיריית אילת, לקידום הכלה ושילוב אוכלוסיית אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה ובקהילה.

 

בטקס חלוקת האייפדים שהתקיים בשבוע שעבר (ד') באשכול פיס, אמר ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי: ״האחר באילת הוא חבר. זה בא לידי ביטוי בקבלה של האחר בכל התחומים והמסגרות, בטיפול ההוליסטי בפרט ובכל המשפחה ובעשיה העירונית למענם ובשבילם. בזה נמדד חוסנה של החברה. אנחנו מודים לסיסמה לכל תלמיד ולארגון וראייטי על הבחירה שוב בעיר אילת כפיילוט ומאחלים, כי מפה תצא אורה וברכה לכל מדינת ישראל״. בפניה אישית לאודי אנג׳ל, אמר ראש העירייה: ״עשייתך היא מקור להעצמה ובזכותך אנחנו חולמים ומגשימים״.

 

במהלך הטקס פירטה מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד" - מגי אסייג, אודות תכנית "וראייטי חינוך", ואמרה: "התחלנו בתוכנית "וראייטי חינוך" בבית הספר "יעלים" באילת, שהיווה בית הספר החלוץ בנושא. אני שמחה שניתנת לנו ההזדמנות להרחיב את התוכנית לבתי ספר נוספים בעיר, ולתת לעוד ילדים כלים דיגיטליים מתקדמים וסביבה תומכת, אשר ייצרו עבורם חוויית למידה אחרת ומשמעותית ויסייעו בשילובם בצורה טובה יותר בחברה בה הם חיים.  אני רוצה להודות למנהלי בתי הספר ולצוות המורים באילת על שיתוף הפעולה לאורך 7 שנות פעילות המיזם בעיר, ואני בטוחה שגם בתוכנית זו נישא פרי לקידום ערכים חברתיים חשובים של הכלה וסובלנות.

 

באמצעות התוכנית זוכים כאמור התלמידים, באייפדים המצוידים בתוכנות ובאפליקציות ייחודיות לתוכנית, אשר מיועדות להעצים אותם ולאפשר להם להתקדם, כל אחד בהתאם ליכולותיו ולקצב ההתקדמות האישי שלו. בנוסף מקנה התוכנית גישה למגוון רחב של חומרי לימוד ומאפשרת להם להמשיך את חוויית הלמידה. בנוסף לאייפדים, זוכים התלמידים והמורים גם בהדרכה מקצועית, כדי שיוכלו להשתמש בצורה מיטבית במכשירים שקיבלו.

 

 

את הטקס חתם יו"ר "סיסמה לכל תלמיד" - אודי אנג'ל בדברים: תכנית "וראייטי חינוך" מגלמת בתוכה את מימוש החזון של המיזם, בכך שהיא מעניקה הזדמנות שווה לכל ילד באשר הוא להשתלב בקהילה, ובכך שהיא מכינה אותם לאתגרי המאה ה-21, על ידי הקניית מיומנויות ומתן כלים דיגיטליים חדשניים ומותאמים. אני רוצה להודות לשותף שלנו לדרך, לראש עיריית אילת, מר מאיר יצחק הלוי, אשר מוביל את נושא הסובלנות וההכלה עם פרויקט "אחר אתה חבר" ומקדם בעיר את השילוב מהלכה למעשה.

 

כאמור, רק בשנה החולפת נחנך בבית ספר "יעלים" מרחב שילוב חדשני, שהוקם ביוזמה משותפת של ארגון "וראייטי" המפעיל את התכנית "וראייטי שווים", מיזם "סיסמה לכל תלמיד", עיריית אילת ובתרומה משותפת של איש העסקים, אנדי רם, על שם אביו נקרא המתחם. במרחב המשולב, לומדים כל תלמידי שכבה ג' כולל תלמידי שילוב וחינוך מיוחד. הלמידה במרחב מתבצעת באמצעות מחשבים ניידים, לוחות דיגיטליים, תוכנות מיוחדות, משחקי מחשב מותאמים, קירות אינטראקטיביים ועוד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד