עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

השבת העולמית הגדולה בארץ התקיימה באילת

18/11/2019
השבת העולמית הגדולה בארץ התקיימה באילת (הגדל)

השבת העולמית הגדולה בארץ התקיימה באילת

מעל ל - 1,350 אילתים דתיים וחילונים השתתפו באירועי השבת העולמית, שצוינה בסוף השבוע האחרון בכל העולם וגם באילת. בהתארגנות מופתית של כל הגורמים בהובלה של הגרעין התורני "אל עמי", נפתח האירוע בהפרשת חלה גדולה, שהתקיימה במלון ספורט בה השתתפו 350 נשים, אשר נהנו מערב מלא קדושה, תפילה והתרגשות עם הרבנית ימימה מזרחי ודין דין אביב. האירוע המשיך בסעודת שבת המונית וחגיגית שהתקיימה בשלושה מוקדים בעיר ובה השתתפו למעלה מ - 1,000 איש. בבוקרו של תחילת השבוע התבשר אהרון אקרמן – מנהל הגרעין התורני באילת, כי בעיר אילת התקיים האירוע הגדול ביותר בארץ, אחרינו העיר תל אביב.

 

אירועי השבת העולמית, המתקיימים זו השנה השישית בעולם ושנה חמישית באילת, נפתחו כאמור באירוע הפרשת חלה, שקשה לתאר את האנרגיות שזרמו בו. כ-350 נשים התקבצו, כל אחת לחוד וכולן ביחד, למופע מרומם של דין-דין אביב, שיעור מרתק מפי הרבנית ימימה מזרחי וטקס הפרשת חלה ברוב עם. "כל אחת עם התפילות שלה, כל אחת עם הבקשות שלה אבל כולן ביחד מחוברות לעוד עשרות אלפי נשים בכל העולם שערכו הפרשת חלה יחד איתן. לשנו, בירכנו, רקדנו, שרנו, חיבקנו, נישקנו. מבוגרות, צעירות, נערות, מכל הקשת הרחבה והיפה שהעיר אילת יודעת לספק" סיפרו בהתרגשות מזל היילברון, שרית טל ומעיין פבר - רכזות הגרעין התורני "אל עמי", שהיו צוות ההפקה המוביל של כלל האירועים.

 

זה המשיך לאירוע הדגל, סעודת השבת ההמונית בה השתתפו למעלה מ - 1,000 משתתפות ומשתתפים. הסעודה שהיתה מלאה בשירה ואחדות, אוכל טעים והמון קדושה, התקיימה בשלושה מוקדים: בבתי הספר "יעלים", "ים סוף" ובתיכון "בגין". "נסו לדמיין מעל ל 300 איש שרים ביחד "שלום עליכם", הורים סומכים ידיים על ילדיהם ומברכים אותם, שירת "אשת חיל" המונית.. במילה אחת - צמרמורת. מי שהיה שם יודע - כל המחיצות, כל ההגדרות, הכל נפל. לא היו אשכנזים ומזרחים, לא היו צעירים ומבוגרים, לא דתיים וחילונים. היה רק עם ישראל אחד גדול ומאוחד שצמא לחיבור, שר ורוקד במרכז הרחבה ואוחז את ידו של חברו שאיננו מכיר. בדיוק מה שהעם שלנו צריך בימים אלה" סיפרו בהתרגשות ב"אל עמי".

 

אהרון אקרמן, מנהל "אל עמי" התקשה לסכם במילים את ההפקה הגדולה: "הבשורה הגדולה של השבת הזו היא ההוכחה כמה אהבה יש בין האוכלוסיות השונות כאן בעיר, וכמה טבעי היה להתכנס יחד לסעודת שבת משותפת, לשיר שירי שבת ולשמוע דברי תורה כאילו כולנו משפחה אחת גדולה". בדבריו ביקש אקרמן להודות לתושבי ותושבות אילת, שלקחו חלק, הביעו אמון, תמכו ופרגנו. תודות נוספות הועברו לנחמיה פריאל – רכז תרבות תורנית בעיריית אילת, ולמועצה הדתית - על היד הרחבה והמשקיעה, לאגף הספורט בעיריית אילת, לבנות השירות, לנוער שמלצר בסעודה, לילדים שחילקו פליירים ולצוות הגרעין התורני שעמלו ועשו באהבה. תודה מיוחדת ביקש אקרמן להעביר לבעלי העסקים האילתים, שתרמו ברוחב לב ובאהבה: מחסני השוק, משב מרקט, סופר אלימלך, אגוז במדבר, מקרו, פיצה ביג אפל, פיצה חצי חינם, מקס סטוק, בר משקאות, החברה המרכזית - קוקה קולה, מי עדן, טכנו אמין, פיפט' אבניו, רשת מלונות ישרוטל, אול טו שף, זוהר צח ומאפיית דודו. את דבריו חתם אקרמן בתודה מיוחדת במינה: "תודה לקב"ה. תודה לך ה' על הזכות להיות חלק מהרוח הדרומית, מהעצמת הקודש באילת".

 

 

פרויקט "השבת העולמית" החל בשנת 2013 כיוזמה מקומית של הרב וורן גולדשטיין, הרב הראשי של דרום אפריקה, במטרה לאגד את הקהילה למיזם יהודי משותף, שאינו דתי או פוליטי. בחלוף השנים תפס הפרויקט תאוצה וכיום, נוטלים בו חלק יותר ביותר מ – 1,500 ערים ברחבי העולם.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד