עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מפקחים על הסביבה

25/11/2019
מפקחים על הסביבה (הגדל)

מפקחים על הסביבה

לצד פעולות הסברה וחינוך לשמירה על הסביבה אותן מבצעת העירייה, הושלמה הכשרת פקחי העירייה כפקחי סביבה עירוניים. 6 פקחים סיימו לאחרונה את ההכשרה ומצטרפים ל – 24 פקחי עירייה מהשיטור והפיקוח העירוני ומסיירת התיירות בעירייה, המוסמכים גם כפקחי סביבה. השבוע העניק להם ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי את תעודת הפקח המרחיבה את סמכותם לאכוף גם עבירות איכות סביבה בהתאם לחוק הרשויות המקומיות (אכיפה סביבתית - סמכויות פקחים תשס"ח - 2008).

 

באמצעות תעודות אלה יכולים הפקחים לאכוף עבירות סביבה מתוקף חקיקה ראשית כגון חוק שמירת הניקיון, חוק למניעת מפגעים, חוק אויר נקי, חוק שמירת הסביבה החופית ועוד. "אילת ניחנה במשאבי טבע נדירים וזו חובתנו לשמור עליהם ולשמר אותם. איכות הסביבה מקרינה על איכות החיים בכל התחומים" אמר ראש העירייה והדגיש את החשיבות באכיפה בלתי מתפשרת בכל התחומים על מנת לשפר את תחושת הביטחון ובתוך כך להשביח את איכות החיים של התושבים. אמיר פרומר – רכז תחום האכיפה ביחידה האזורית לאיכות הסביבה בעירייה ציין, כי העבירה השכיחה היא השלכת פסולת ברבים שהקנס בגינה נע בין 1,000 ₪ לאדם פרטי, 3,000 ₪ לחברה ויכול להגיע עד לסכום של 8,000 ₪ במקרה של השלכת פסולת באתר טבע.  

 

החוק מאפשר כאמור לעירייה באמצעות הפקחים הסביבתיים, להטיל קנסות פליליים על מי שעובר עבירות סביבתיות, קנסות היכולים להגיע לסכומים משמעותיים של אלפי ואף עשרות אלפי שקלים. העבירות הסביבתיות יכולות להיחשב לעבירות פליליות, ואכיפת החוקים הסביבתיים בהתאם היא אכיפה פלילית. 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד