עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אוכפים כנגד דו גלגלי חשמלי

25/11/2019
אוכפים כנגד דו גלגלי חשמלי (הגדל)

אוכפים כנגד דו גלגלי חשמלי

האכיפה המוגברת כנגד עבירות הרוכבים בכלים דו גלגליים חשמליים (אופניים וקורקינט חשמליים) מיקמה את העיר אילת במקום הראשון במחוז דרום של המשטרה. בשנת 2019 ניתנו למעלה מ- 1,900 דו"חות. את הדיווח קיבל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ממפקד משרד התנועה של מרחב אילת - רפ"ק איתמר אדרי, בפורום האכיפה העירוני.

 

לצד הסברה שוטפת וכחלק מהגברת האכיפה לטובת שלום וביטחון הרוכבים, הנהגים והולכי הרגל, הכשירה כידוע העירייה 5 פקחים בעלי סמכות לאכוף תנועת אופניים, אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים בהתאם להוראות החוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות (תעבורה) התשע"ו 2016. סמכויות האכיפה כוללות הפסקת העבירה באופן מידי, דרישת הזדהות, עיכוב עד להגעת שוטר למקום, רישום דו"ח, הוצאת אוויר מהצמיגים, החרמת האופניים החשמליים והקורקינט הממונע או חלקים ממנו.

 

מכפיל כוח האכיפה מסייע כאמור להגביר את האכיפה עם כניסת התקנות החדשות. במסגרת זו, ניתנו כאמור מתחילת השנה למעלה מ – 1,900 דו"חות לרוכבי דו גלגלי חשמלי. גובה הקנסות נע בין 100-1,000 ₪ בגין רכיבה על אופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו 16 שנים (1,000 ₪), שימוש במכשיר נייד תוך כדי רכיבה (1,000 ₪), שימוש אסור באזניות (250 ₪), רכיבה על מדרכה, הרכבת נוסע ועוד.

 

לא מיותר לציין, כי לצד פעולות האכיפה מתקיימות כל העת פעולות הסברה בבתי הספר בהובלה של המטה העירוני לבטיחות בדרכים בניהולה של הדיה סיטרוק ובשיתוף משטרת התנועה כולל הסברה בבתי ספר על-ידי הבוחנים והצגת סרטונים, ביצוע הדרכות על ידי סימולטור לרוכבים, הרצאות, מנשרים להורים ועוד. לצד זאת בפעולה משותפת של העירייה והמשטרה מתבצע באופן שוטף מיפוי של המקומות בהן התרחשו תאונות דרכים וטיפול בהם בשיפור התשתיות כולל שיפור מתמיד בהסדרי תנועה ברחבי העיר.

 

עוד כחלק מההסברה ציינו בשבוע שעבר כל מוסדות החינוך את שבוע המחויבות לבטיחות בדרכים, כולל פעילות שיא     ב 19.11.19 הוא יום הבטיחות בדרכים הלאומי. הנושא המרכזי היה היסח דעת והפעילויות עסקו בהולכי רגל, אופניים חשמליים, אזרחים ותיקים, נהגים/צעירים ואופנוענים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד