עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת מתגייסת לעידוד שירות קרבי ומשמעותי

25/11/2019
אילת מתגייסת לעידוד שירות קרבי ומשמעותי (הגדל)

אילת מתגייסת לעידוד שירות קרבי ומשמעותי

כחלק מעידוד לגיוס משמעותי לצה"ל, התקיימו בשבוע שעבר סדנאות לתלמידי שכבות י"א - י"ב מששת בתי הספר התיכוניים: "בגין", "ברנקו וייס", "גולדווטר", "רבין", קידום נוער והישיבה תיכונית. כ - 1,000 תלמידים והוריהם לקחו חלק בסדנאות, שהוביל האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון בשיתוף צה"ל, במטרה לחזק את הזיקה ולעודד את הנכונות והמוכנות בקרב בני הנוער לשירות קרבי ומשמעותי בצה"ל. הפרויקט מתקיים זו השנה ה-11 בעיר אילת כחלק ממערך פעולות עירוניות שמוביל מינהל שח"ק בעירייה. בזכות כך, מדורגת העיר אילת במקום מוביל מבין ערי הדרום בגיוס לצה"ל.

 

במסגרת הפעילות שנמשכה יומיים, הגיעה לאילת משלחת של 30 אנשי האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון המלווים בלוחמים ולוחמות, שהעבירו סדנאות לתלמידים והוריהם. במהלך הסדנאות קיימו התלמידים שיח ערכי עם מנחי הסדנאות שהם פורשי צה"ל וכן עם הלוחמים והלוחמות. בסדנאות דנו בני הנוער על המרכזיות של צה"ל בחברה האזרחית ולחשיבות הרבה בגיוסם לתפקיד קרבי ומשמעותי. המנחים הכינו את התלמידים לצו ראשון תוך למידת הערכים עליהם צה"ל מושתת. בנוסף לסדנאות הבוקר עם התלמידים התקיימו גם סדנאות ערב להוריהם של התלמידים בשכבות י"א, וזאת על מנת לרתום את ההורים למעורבות ושיתוף פעולה לטובת תהליך הגיוס של ילדיהם. בסדנאות הסבירו הנציגים גם להורי התלמידים את משמעות הגיוס של ילדיהם ואת התהליך עצמו שמתחיל מרגע קבלת הצו הראשון ועד הגיוס.

 

דליה ינקו, סגנית ראש האגף הביטחוני חברתי וראש היחידה להכנה לצה"ל וגדנ"ע במשרד הביטחון: "אנו מבקשים להודות לעיר אילת על שיתוף פעולה מיטבי בעשור האחרון להכנת בני הנוער לשירות קרבי ומשמעותי בעיר. אנו מודים למנהלות בתי הספר על החיבוק החם והובלה של עשייה ערכית בבתי הספר, ושימור תחושת המחויבות של התלמידים והסגלים בעניין ההכנה לצה"ל. שמחים להיות שוב בעיר אילת". ראש מינהל שח"ק בעירייה - ד"ר דרורי גניאל: "שילוב ההסברה לבני הנוער ולהוריהם על חשיבות הגיוס לשירות משמעותי, מהווים דחיפה משמעותית לגיוס ושירות משמעותי. למרות אחוזי הגיוס הגבוהים שלנו, אנו נשמח כי יותר ויותר בני נוער יעשו שירות מלא ומשמעותי, בעיקר בתפקידי פיקוד ולוחמה".

 

פעולה זו מתקיימת כאמור לצד פעילות מגוונת המתקיימת באופן שוטף בבתי הספר כחלק מעידוד הגיוס לצה"ל, בדגש על גיוס משמעותי לצה"ל, כולל פעילות חינוכית (הכנה לצה"ל) בבתי הספר, שילוב מד"ניות ומורות חיילות בבתי הספר, מפגשי הסברה לתלמידים והורים, שיעורי הכנה לצה"ל, סדנאות משרד הביטחון לתלמידים ולהורים, שילוב פרויקט צהלה בבתי הספר, פעילות עמותת אחריי ועוד. עוד במסגרת זו, הקימה העירייה לאחרונה מרכז חדש להכנה לצה"ל, שמאגד את כל השירותים לבני ובנות אילת לפני הגיוס ובמהלכו, החל משלב הצו הראשון ועד לסיום השירות. מרכז ההכנה לצה"ל, משלים כאמור את מערך הפעולות העירוני לעידוד גיוס קרבי ומשמעותי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד