עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

העיר אילת זכתה שוב בפרויקט של האיחוד האירופי לקידום פרויקטים ירוקים

16/12/2019
העיר אילת זכתה שוב בפרויקט של האיחוד האירופי לקידום פרויקטים ירוקים (הגדל)

העיר אילת זכתה שוב בפרויקט של האיחוד האירופי לקידום פרויקטים ירוקים

העיר אילת המובילה בתחומי עיר חכמה ועיר ירוקה, זכתה בקול קורא רביעי של האיחוד האירופי והפעם, בפרויקט של עצמאות אנרגטית במבני ציבור. אילת וחבל אילות שניגשו כקבוצה ביחד עם אוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטאות מיוון, קפריסין ואיטליה, הן היחידות בארץ שזכו במקביל לכ- 15 קבוצות מאירופה. הפרויקט באילת ייושם בבית ספר "יעלים" במטרה להפוך אותו לעצמאי אנרגטית באמצעות התאמת תאורה, מיזוג, מערכות ניהול אנרגיה, התקנת מערכת סולארית על הגג ועוד.

 

כאמור לקול קורא ניגשו במשותף, עיריית אילת באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה ומועצה אזורית חבל אילות בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטאות מיוון, קפריסין ואיטליה. 480 קולות קוראים הוגשו לפרויקט, מתוכם זכו כ- 15 קבוצות מאירופה, ביניהם אילת, חבל אילות והאוניברסיטאות שניגשו כמאגד. הקבוצה הישראלית זכתה במענק של 2.8 מיליון יורו, מתוכם זכתה אילת למענק של 500 אלף יורו לטובת ביצוע הפרויקט. באילת נבחר כאמור בית ספר "יעלים", בית ספר על אזורי באחת השכונות היותר ותיקות של העיר. בחבל אילות, נבחר בית ספר "נוף אדום" בית ספר חדש. אוניברסיטת בן גוריון תיתן את המענה המחקרי על ידי פעילויות ניטור ומחקר של מעטפת המבנה והאוניברסיטאות בחו"ל השותפות לפרויקט יהווה מקור ידע ויעוץ לפרויקט במקביל לביצוע מספר פרויקטים דומים. 

 

אסף אדמון – מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה מסביר, כי המטרה היא להראות שניתן להפוך מבנים לעצמאיים אנרגטית ממקורות מתחדשים על ידי ייצור 100% מהחשמל ביום ובלילה. לאחר פעולות הניטור שיבצעו האוניברסיטאות, יבוצעו עבודות שיכללו בידוד, טיפול בחלונות והפתחים, הצללה ועוד. לצד אלה יוצבו פאנלים סולאריים על הגג, מערכת אגירה  אשר תאפשר גמישות בשימוש בחשמל ותותקן מערכת ניהול חכמה. עודפי חשמל בימי החופשות יעברו לשימוש מתנ"ס "יעלים" הסמוך לבית הספר.

 

הוגי הפרויקט העונה לשם BERLIN שמו להם למטרה ליישם פיילוט חוצה גבולות וחדשני בתחום האנרגיה ולעצמאות אנרגטית במבני ציבור על בסיס תפיסת ננוגריד, אבן הבניין למיקרו גריד חכם. לפרויקט מספר אתגרים - לטפל בצריכת אנרגיה גבוהה בענף הבניין המבוסס בעיקר על דלק  פוסילי, לתמוך באזורים של רשתות חלשות, להשיג חדירה גבוהה יותר לרשת של אנרגיות מתחדשות תוך הבטחת יציבות הרשת ואיכות הכוח.

 

כאמור זהו הפרויקט הרביעי של האיחוד האירופי, בו זוכה העיר אילת. הפרויקט הראשון היה בשנת 2012 אז החלה העירייה ביישום תכנית עיר חכמה. במסגרת זו זכתה העירייה במענק של 600 אלף יורו ליישום פרויקט "שכונה ירוקה וחכמה" שיושם בשכונת "מצפה ים". פרויקט נוסף הוא "פרויקט O" – פיילוט בתחום טיהור השפכים שייושם בשני מוקדים, האחד בית חולים "יוספטל" בשיתוף הכללית והשני במרכז לחקלאות ימית (מלח"י), גובה המענק לפרויקט 430 אלף יורו. פרויקט נוסף שמתוכנן לצאת אל הפועל בקרוב הוא "פרויקט MUSE" לתכנון וסימולציה של עצמאות אנרגטית בבתי המלון. גובה המענק לפרויקט 75,000 יורו.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד