עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אושר תקציב העירייה לשנת 2020

30/12/2019
אושר תקציב העירייה לשנת 2020 (הגדל)

אושר תקציב העירייה לשנת 2020

בישיבת מועצת עיר מיוחדת שנערכה בשבוע שעבר (ד') אושר ברוב קולות, תקציב העירייה לשנת 2020 העומד על 574,300 מיליון ₪. תקציב 2020 מציג גידול של 27.3 מיליון ₪ לעומת שנת 2019 המהווים 5%. בפתח ישיבת המועצה הסביר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, כי התקציב מתבסס על תכנית העבודה המפורטת לשנת 2020 הנגזרת מהתכנית הרב-שנתית (תר"ש) אילת 2023 עליה עמלו המנהלים בעירייה בהובלת מנכ"ל העירייה. בטרם ההצבעה הציג גזבר העירייה – אסי בן חמו את תמצית התקציב ולאחריה הצביעו כאמור חברי מועצת העיר בעד התקציב (9 בעד, 3 מתנגדים ו- 4 נמנעים).

 

בפתח דבריו הציג הגזבר את המקורות התקציביים של הרשות, ביניהם הכנסות עצמיות מארנונה, מאגרות והיטלים העומדים על כ- 70% מהתקציב. אלה נועדו לממן שירותים מקומיים, ניקיון, פינוי אשפה, גינון, פיקוח, אחזקת העיר ואזור התיירות וכיו"ב. העברות תקציב ממשלתיות, שנועדו לממן שירותים ממלכתיים, חינוך, רווחה, בריאות, שירותים שהמדינה אחראית להם ומספקת אותם באמצעות הרשות.

 

בפתח הישיבה ציין ראש העירייה כי התקציב הוכן כך, שבתום שנת 2020 הוא יסתיים ללא כל גרעון, זאת למרות חוסר הוודאות באשר לתקציבי הממשלה. "התקציב הובא לאישור בזמן שאין ממשלה וקיים חוסר וודאות לגבי תקציבי הממשלה, לרבות 530 מיליון ₪ שאושרו בהחלטת ממשלה" אמר ראש העירייה והוסיף, כי התקציב נבנה בגישה שמרנית על מנת להפחית את התלות בהעברות מהתקציב הממשלתית ככל שניתן. יעדי התקציב העיקריים שנקבעו ע"י ראש העירייה והנהלת העירייה ואושרו בדיוני התקציב הם: המשך מדיניות להשקעה בחינוך, רווחה ובילדים בעלי צרכים מיוחדים. עוד בהתאם ליעדים נקבעו שתי משימות רוחביות, האחת טיפול בקשישים בדגש על קשישים בודדים וטיפול במשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ולא רק בילדים עצמם והשנייה קידום תכניות לקידום אורח חיים בריא.

 

סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי האמון על התחום הכלכלי ציין בהמשך לדבריו של ראש העירייה כי גם הוא מודאג מחוסר הוודאות באשר לתקציבי המדינה, אך התלות של עיריית אילת בניגוד לרשויות אחרות פחותה בהרבה. "למרות הכל אנחנו מעבירים היום תקציב מאוזן שיביא את עיריית אילת לסיים את שנת 2020 ללא גרעון זאת לצד עלייה של 5% בהכנסות העצמיות לעומת 2019, שהם 27 מיליון שקלים מהם ייהנו התושבים". עוד הדגיש לנקרי, כי עם העלייה מאשכול חברתי 5 לאשכול 6 (דירוג סוציו אקונומי עירוני) וביטול חוק "ערים קולטות עליה", נרשמה הפחתה מהכנסות מהממשלה ולכן היה נדרש להתאים את התקציב למציאות על ידי תכנית כלכלית להתייעלות ולקיטון בהוצאות מבלי לפגוע בשירותים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד