עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

החלה ההרשמה למסלול פלדה כחולה

30/12/2019
החלה ההרשמה למסלול פלדה כחולה (הגדל)

החלה ההרשמה למסלול פלדה כחולה

מסלול פלדה כחולה של חיל האוויר הפועל כבר 12 שנים בבית ספר התיכון ע"ש "בגין", נפתח להרשמה לשנה הבאה. במפגש מרתק בנוכחות מפקדים מבסיס עובדה של חיל האוויר ובוגרי המסלול באילת המשרתים בעת הזו בצבא, שמעו תלמידי שכבה ט' מכל בתי הספר התיכוניים ביחד עם הוריהם על המסלול שיאפשר להם לסיים את הלימודים עם תעודת בגרות איכותית ולהשתבץ עם גיוסם לצה"ל, במערך הטכני של חיל האוויר בתפקידים נבחרים ומשמעותיים.

 

בכנס שנערך באשכול פיס, בניהול שלוחת חיל האוויר וצוות בית הספר בניהולו של אלדד חיימוביץ', השתתפו גם תלמידי המסלול, אשר ליוו את התלמידים שהגיעו לשמוע ולהתעניין, תמכו וייעצו מתוך ניסיונם האישי. בוגרי המסלול ניהלו את עמדות ההרשמה ואת עמדות ההסברה השונות. במהלך הכנס, שמעו התלמידים הרצאה של מפקדת שלוחת אילת - תאיר אקא, בה הוסבר על מקצועות הלימוד במסלול, על ההתנהלות היום יומית בבית הספר, הטיולים והסיורים ועל השירות הצבאי העתידי. בסוף הכנס נפתחה האפשרות להירשם לשלב הבא בקבלה למסלול - המבחנים המקצועיים שיתקיימו בשבוע הבא (6-7.1). כל מועמד קיבל חומר ונושאים מדויקים לבחינה.

 

"פלדה כחולה" זהו מסלול מצוינות יוקרתי של חיל האוויר הפועל בשיתוף פעולה מלא עם משרד החינוך ובתי הספר הנבחרים ברחבי הארץ. המסלול מיועד לכיתות מצוינות ולתלמידים המחפשים מסגרת מאתגרת ומשמעותית עם אופק ארוך טווח. התלמידים המשתלבים במסלול נקראים שוחרים. הם מקבלים הטבות מטעם חיל האוויר שמלוות אותם לאורך הלימודים, במהלך השירות הצבאי ולאחר מכן לאחר השחרור מצה"ל. המסלול פועל כאמור בבית ספר התיכון ע"ש "בגין" מזה 12 שנים, בהובלת מינהל שח"ק בעירייה. הלימודים מתחילים בכיתה י' עד כיתה י"ב, אז מסיימים השוחרים את הלימודים עם 15יחידות טכנולוגיות בתחום האלקטרוניקה בנוסף ליחידות הבגרות הנדרשות במקצועות הליבה. על כך מוענקת לשוחרים גם תעודת מקצוע טכנולוגית. את השוחרים מלווה במהלך הלימודים, מחנך מצוות בית הספר ומדריכה מטעם חיל האוויר אשר יחד מעניקים יחס אישי, מקצועי וחם לאורך המסלול. בכיתה י"ב יש לתלמידי המסלול את האפשרות להתגייס לחיל האוויר או להמשיך בלימודים אקדמיים. בכל בוקר לפני הצלצול, נפגשים השוחרים עם המדריכות ברחבת בית הספר להנפת הדגל ולבדיקת מדים ונוכחות. לאחר מכן ממשיכים בסדר היום במערכת שבסיומה, נפגשים השוחרים שנית לסיכום היום, הודעות וניקיון הכיתה.

 

מנהל בית הספר - אלדד חיימוביץ' ציין, כי תיכון "בגין" מרכז את לימודי המסלול בו לומדים תלמידים מכל התיכונים בעיר. "שוחרי אילת מקבלים תגבורים בכל מקצוע בסוף יום הלימודים בשילוב סיורים לימודיים וערכיים לאורך כל השנה הגורמים ללמידה מעשית מלבד ללימוד בכיתות" אמר חיימוביץ' והוסיף, כי בית הספר והשלוחה מקנים לשוחרים את חשיבות הגיוס לצבא ולמקצועות הטכניים של חיל האוויר בפרט. "פעולה זו משקפת לתלמידי בית הספר ולעיר את חשיבות שירות המדינה למען אזרחיה ותושביה" סיכם.

ניקיטה איסחרוב - בוגר השלוחה סיפר: "בעזרת המסלול שובצתי לתפקיד משמעותי ואיכותי ואני מאוד מרוצה. הכניסה שלי לצה"ל הייתה חלקה וקלה, יותר קל להיכנס לצבא אחרי שאתה שוחר". כיום ניקיטה משרת בבסיס עובדה בתור טכנאי רשת.

 

בימים אלו, נפתחה כאמור ההרשמה למסלול פלדה כחולה לקראת שנה הבאה. על התלמידים לעבור מבחני מיון ברמה של 4-5 יחידות אנגלית ומתמטיקה, בציון גבוה ולהוכיח רמת משמעת גבוהה ומכוונות אמיתית להשקעה בלימודים. מבחני המיון יתקיימו בשבוע הבא.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד