עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תכנית מגשימים ללימודי סייבר פותחת רישום לשנה חדשה

9/03/2020
תכנית מגשימים ללימודי סייבר פותחת רישום לשנה חדשה (הגדל)

תכנית מגשימים ללימודי סייבר פותחת רישום לשנה חדשה

140 חיילים וחיילות אילתים השתתפו במחזור החורף של סדנאות ההכנה לחיילים לקראת שחרור, שהתקיים לאחרונה (23-27.2.20), בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון באילת. כל החיילים הצטיידו ב"ארגז כלים" מגוון, שיאפשר להם "נחיתה רכה" באזרחות. גם את הסדנה הזו הוביל צוות מרכז צעירים בעירייה, שקיים מאז שהוקם כבר 17 סדנאות. לצד חמישה ימים מרתקים ומלאים בכלים, פינק מרכז הצעירים את החיילים בערב סטנדאפ בפאב הדובים.

 

הסדנאות פרי שיתוף פעולה של מרכז צעירים בעיריית אילת, האגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון שנותן את חסותו לסדנא, קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים, יוזמת הסדנאות ותומכת בהן כספית, יחידת יה"ל וצה"ל שמאפשרים לחייילים שבוע צ'ופר מחוץ לפעילות הסדירה וליחידות הצבאיות שבהן משרתים החיילים. כבכל סדנא גם הפעם, ארח הקמפוס האילתי את החיילים האילתים בשמחה ובחום, ואליו נוספו בעלי עסקים אילתים, ביניהם מאפיית דודו (שיבולים) וחנות פרי ארצנו, שפתחו את הלב ותרמו צ'ופרים לרווחת החיילים.

 

במהלך חמישה ימים קיבלו החיילים והחיילות העתידים להשתחרר במהלך ארבעת החודשים הקרובים, מנה מרוכזת של מידע לקראת החיים באזרחות. בסדנא ניתן דגש למספר נושאים עיקריים המעסיקים את הצעירים בכלל ואת החיילים המשוחררים בפרט. החיילים קיבלו סקירה מקיפה על זכויות חיילים משוחררים מאת נציג משרד הביטחון, ועברו תהליך פיתוח אישי בקבלת החלטות, הצבת מטרות ויעדים אישיים, כולל התנהלות כלכלית ובניית תקציב. בתחום התעסוקה והקריירה דנו החיילים בשיקולים בבחירת מקצוע, התנסו בכתיבת קורות חיים, הכנה לראיון עבודה ומרכז הערכה, וקיבלו סקירה מקיפה של זכויות עובדים וקריאת תלוש משכורת ביחד עם עו"ד משה קריספין.

 

עוד נחשפו החיילים למגוון אפשרויות התעסוקה והיזמות באילת ביריד מעסיקים שהתקיים במהלך הסדנא. חיילים ששוקלים לימודי מקצוע השתתפו בפאנל שבו הציגו כל מוסדות ההכשרה המקצועית באילת את תחומי הלימוד ומגוון המקצועות ואפשרויות המימון והתעסוקה, ביניהן מכללת ניהול פלוס, מכללת יסודות, המכללה למינהל, לימודי החוץ של הקמפוס, מישל מאייר ועוד. בתחום ההשכלה הגבוהה והאקדמיה, נחשפו החיילים לעולם האקדמי ושמעו על מכינות קדם אקדמיות, פסיכומטרי, השלמת בגרויות, מלגות, מסלולי לימוד אקדמיים מגוונים באילת, ואפילו זכו לשמוע הרצאה אקדמית לדוגמא מד"ר מריוס כהן מהחוג למדעי המוח והקוגניציה באונ' ב"ג. עוד בנושא האקדמי, מספר סטודנטים בהווה ובעבר הוזמנו לפאנל סטודנטים מיוחד שבו הציגו בפני החיילים את התהליך שהם עברו ועל השיקולים שלהם בבחירת מסלול לימודים, איך משלבים לימודים ועבודה, מה היתרונות בלהיות סטודנט באילת, מה האתגרים של לימודים מחוץ לאילת ועוד.

 

כבכל סדנא, גם השנה העשיר מרכז צעירים את הסדנא עם פעילות נוספת והפעם היו אלה הצמד דובדבני וקובץ' בערב סטנד-אפ כייפי בפאב הדובים, חינמי לחיילי הסדנא ולחיילים וצעירים בכלל. את כל שבוע הסדנא הוביל כאמור צוות מרכז הצעירים בראשותה של שרון מיר - מנהלת אגף צעירים והון אנושי בעירייה. הרכזים הציגו לחיילים את מגוון השירותים והפעילות של מרכז צעירים, והזמינו אותם להגיע למרכז צעירים להמשך ליווי אישי באזרחות.  

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד