עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת מסתגרת

26/03/2020
אילת מסתגרת (הגדל)

אילת מסתגרת

כחלק מהמאמץ הלאומי והעירוני להתפשטות נגיף הקורונה ומשום ריחוקה ובידודה של אילת, סוגרת העיר את שעריה.

לצד הצבת מחסומי משטרה בשתי הכניסות לעיר אילת מכביש 12 ומכביש 90, לבדיקת הבאים בשערה של העיר, אסרה כידוע העירייה כניסת קרוואנים ולא תאפשר בתקופה זו, קליטת נופשים שבכוונתם לשהות בחופים מאחר שבתי המלון סגורים. גם נפת אילת של פיקוד העורף נערכת בכוחות מתוגברים כולל היערכות מיוחדת לחלוקת מזון לבני 65 עם תחילת הסגר הצפוי לטווח גילאים זה. על רקע השמועות על כוונה להביא לאילת חולי קורונה לבידוד, הבהיר ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, חד משמעית, כי העיר אילת לא תקלוט ולא תאפשר כניסת חולי קורונה, אשר עלולים לסכן את תושביה ואת מעמדה כעיר תיירות בינלאומית וכבירת הנופש של ישראל. בפניה של ראש העירייה לשר הביטחון – נפתלי בנט, הודיע השר לראש העירייה, כי אין ולא הייתה כוונה כזו.

לצד שמירה על בריאות התושבים נערכת כאמור העירייה בשיתוף כוחות ההצלה, החירום והביטחון לשמור גם על ביטחונם. בהקשר זה ובכלל, מקיים ראש העירייה כל העת, שיחות עם כל צמרת השלטון המדיני, הצבאי והשלטוני, לטובת הכרה במיוחדותה של אילת וקבלת מענים ייחודיים ורלוונטיים. במסגרת זו, הכירה רח"ל – רשות החירום הלאומי במיוחדותה של אילת ואישרה תגבור כוחות רפואיים וביטחוניים. עוד בשיתוף משטרת מרחב אילת, ולאחר סיור של מפקד מחוז דרום של משטרת ישראל – ניצב יורם סופר השבוע (ג') באילת, הוצבו כאמור מחסומים בכניסות לעיר, בכניסה המערבית מכביש 12 ובכניסה הצפונית מכביש 90. אזרחים שאינם תושבי העיר ואינם עומדים בסייגים המותרים בחוק ליציאה מתחום ה – 100 מטרים של ביתם, יקבלו הוראה לחזור על עקבותיהם וצפויים לעונשים הקבועים בחוק. עוד תוגברו הסיורים סביב מוסדות החינוך ובשכונות העיר. גם נפת אילת של פיקוד העורף, גייסה כוחות צה"ליים לטובת שמירה על ביטחון העיר ותושביה.

באשר לשמועות על כוונה להביא לאילת חולי קורונה לבידוד, הבהיר כאמור ראש עיריית אילת חד משמעית, כי אילת לא תקלוט ולא תאפשר כניסת חולי קורונה, אשר עלולים לסכן את תושביה ואת מעמדה כעיר תיירות בינלאומית וכבירת הנופש של ישראל. ברי לכל, כי אילת שרוב כלכלתה נשענת על תיירות, חייבת לשוב מהר ככל הניתן לתפקוד מלא מיד בחלוף משבר הקורונה ולכן לא תסכים לשום פעולה שכזו. "העיר אילת, שמחה תמיד לארח את המוני בית ישראל אולם בימים אלה, זה לא הזמן ולא המקום" הבהיר ראש העירייה. בהתכתבות של ראש העירייה עם שר הביטחון – נפתלי בנט ובשיחה עם סגן הרמטכ״ל - האלוף אייל זמיר ועם מנכ״ל משרד הביטחון - אודי אדם, הודיעו כולם, כי אין ולא היתה כל כוונה כזו. כך גם נמסר ממשרד ראש הממשלה. זאת ועוד, בדיקה מול התאחדות מלונות אילת העלתה, כי לא ידוע על שום מלון שמתכוון לקיים עסקת אירוח שכזו.

לצד השמירה על בריאות וביטחון הציבור, ובהתאם להנחיית ראש העירייה מושם דגש רב על התא המשפחתי, החל משיחות שוטפות של העובדים הסוציאליים באגף לשירותים חברתיים בעירייה עם המטופלים, קשר רציף עם קשישים בודדים כולל חלוקת מנות חמות עד הבית, חלוקת 800 סלי מזון לפסח, פתיחת מוקדי סיוע, גיוס מתנדבים ועוד. בצד המורל, נערכה גם רשת המתנ"סים עם רצף מסיבת מרפסות. אתמול (ד') נקראו לצאת אל החלון, תושבי שכונת השחמון בבנייני הכנענים, צוקי השמש ודרך הרים – עין יהב, אשר נופפו בדגלים ופנסים. על המוסיקה הופקדו בני נוער. עוד כדי להעלות את המורל, הנחה ראש העירייה את צוותי העירייה, להציב דגלי ישראל בצירים המרכזיים וקרא גם לתושבי העיר להציב דגלי לאום בחזית הבתים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד