עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

גם בבתים דואגים לבעלי החיים

30/03/2020
גם בבתים דואגים לבעלי החיים (הגדל)

גם בבתים דואגים לבעלי החיים

בצל מגפת הקורונה מציין הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ, כי יש להמשיך בשגרת הטיולים עם הכלבים תוך הקפדה על הוראות והגבלת התנועה ולהיערך גם עם מזון כדי להמשיך בשגרת ההאכלה. לטובת חתולי הרחוב סיפקה העירייה באמצעות אגף השירות הווטרינרי 450 ק"ג מזון יבש, שפוזרו באמצעות מאכילי/ת החתולים ב – 30 עמדות האכלה הפזורות ברחבי העיר בדגש על אזור החופים שכידוע כמו בתי המלון והמסעדות, לא פעילים בעת הזו.

 

בהקשר לנגיף הקורונה מדגיש ד"ר אורן אברמוביץ, כי לפי ארגון הבריאות העולמי (WHO) והארגון העולמי לבריאות בעלי חיים (OIE) נכון להיום אין עדות לכך שכלב, חתול או חיית מחמד אחרת יכולים להעביר את נגיף הקורונה COVID-19 לבני אדם. עדיין לאחר כל מגע עם בעלי חיים, יש לשטוף את הידיים היטב שכן הם עלולים להעביר חיידקים או טפילים אחרים. 

 

באשר לטיפול בחיות המחמד, מציין ד"ר אברמוביץ, כי חשוב להמשיך בשגרת ההאכלה של בעלי החיים ולכן מומלץ להצטייד במזון אליו רגיל בעל החיים שיספיק למספר שבועות. יש להמשיך בשגרת הטיולים תוך הקפדה על הוראות והגבלת התנועה. חשוב שהאדם שמוציא את הכלב לטיול יקפיד להשתמש בכפפות חד פעמיות, ישטוף ידיים לאחר הטיול וכן את הציוד (קולר, רצועה וזמם). בנוסף לכך, חשוב לדאוג מראש שבעל החיים יהיה מסומן בשבב אלקטרוני כחוק, כדי שניתן יהיה לאתר את בעליו אם ייפרדו. ניתן לרשום (בטוש עמיד) על הקולר עצמו או להצמיד אליו דסקית, שבהם יירשמו הפרטים הבאים: שמות הבעלים, כתובת ומספרי טלפון רלבנטיים, על מנת שאיתור בעל הכלב והחזרתו לבעליו יתבצע באופן יעיל ומהיר ע"י פקחי השירות הווטרינרי. במידה ובעל הכלב נדרש להישאר בבידוד בית, חל אסור לצאת לטיול עם הכלב. יש לבקש מבני המשפחה או מדיירי הבית האחרים לעזור עם הטיפול בכלב.

 

באשר להאכלת חתולי רחוב, בהנחיית ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סיפקה העירייה כאמור 450 ק"ג מזון למאכילי/ות חתולי רחוב והם התבקשו להמשיך בשגרת האכלת חתולי רחוב במתן מזון יבש ומי שתיה תוך הקפדה על הוראות הגבלת התנועה. עוד הומלץ להם ליצור קבוצת ווטסאפ להתארגנות בתורנויות להאכלה בקרבת הבית/השכונה. "זה המקום להודות למאכילי חתולי הרחוב שנרתמו לעזור ולסייע בעת תקופה קשה זו במתן מזון יבש ומי שתיה לחתולי הרחוב באזורי החופים" ציין ד"ר אברמוביץ והדגיש כי סיוע במצב כזה אינו מובן מאליו.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד