עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בצל הקורונה

20/04/2020
יום הזיכרון לשואה ולגבורה בצל הקורונה (הגדל)

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בצל הקורונה

בצל הקורונה מחבקים את מאות ניצולי השואה המתגוררים באילת עם פרח, סל מזון, איגרת וגם עוגה. טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, העומד השנה בסימן 75 שנה לשחרור מחנה אושוויץ בירקנאו, ישודר הערב (ב') ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בשעה 20:00 בפייסבוק העירייה. הטקס הופק על ידי העירייה ללא קהל והוקלט מראש. מחר (ג') בשעה 10:00 תישמע צפירת דומיה בת 2 דקות.

 

את הטקס שהופק וצולם כאמור מראש, פותח ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי. משתתפים בטקס, דור שני לניצולי שואה: איתי שביט - נכד של שורדת שואה, סימה זמיר - כלה של שורד שואה ויואל פונו - בנו של שורד שואה. את נר הזיכרון מדליק אבנר כרם - שורד שואה. עוד משתתפים בטקס, בקריאת יזכור, התייחדות וקריאת אל מלא רחמים, ד״ר בני גמליאלי, ד״ר דרורי גניאל והרב שמעון אייזנבך. שירה: פנינה צדוק, גיטרה: דוד לוי. את הטקס כתבו והפיקו עבור העירייה: מירלה הראל ומירב אפק. צילום ועריכה: טל אגסי.

 

באילת מתגוררים כ – 500 שורדי שואה. היום (ב') יקבלו כולם בפעולה יזומה של האגף לשירותים חברתיים בעירייה באמצעות המחלקה להתנדבות, איגרת מראש העירייה, פרח וסל מזון. באיגרת כתב ראש העירייה: "בעת קשה זו של משבר עולמי, לאומי ומקומי בצל מגפת הקורונה, אנו נדרשים לגייס את כל תעצומות הנפש והגוף כדי לצלוח את התקופה המאתגרת. בימים אלה בהם אנו מציינים את זיכרון השואה והגבורה, אנו גאים להצדיע לכם - שורדי השואה, על שעמדתם בלחצים נוראיים, בלתי אנושיים תחת משטרו של הצורר הנאצי. מתוך הטלטלה העוברת על כולנו בעקבות מגפת הקורונה, עוצמתכם משמשת לכולנו מקור להשראה ולהערצה". את הפרחים רכשה העירייה ממשתלה בעין יהב במחיר סמלי הודות לשיתוף פעולה פורה עם יישובי הערבה הכולל בין היתר תרומה של ירקות מחקלאות הערבה.

 

לצד שידור הטקס, תקיים רשת המתנ"סים פעילות וירטואלית תואמת ותחלק נרות נשמה עם שמות הנספים. בני הנוער במסגרות השונות יקיימו ארבעה מפגשים וירטואליים של מיזם "זיכרון בסלון" עם דור שני ושלישי לניצולי השואה. המפגשים ישודרו בלייב באינסטגרם הנוער. מפגש נוסף יועבר גם כן בערב יום השואה (ב' 19:00), בזום עירוני שישודר בלייב בפייסבוק רשת המתנ"סים. בזום תתארח חנה שם טוב (דור שני לשואה). המפגש יסתיים בשירה עם ג'קי בן שושן. פעולה נוספת של הנוער תכלול שיח עם תלמידי י"ב שיספרו על המסע לפולין. השיח יועבר ב radio live באינסטגרם הנוער והוא ישמש הכנה לתלמידי כיתות י"א לקראת צאתם למסע בשנה הבאה.

 

עוד בימים אלה, מאמץ צוות בית ספר התיכון ע"ש "רבין" ניצולי שואה הפעילים במועדון מנש"ב – מועדון חברתי לניצולי השואה ומציע להם פעילות הפגה בסרטונים וערכות פעילות המופצות לבתיהם. בנוסף, יקבלו הניצולים עוגות שנאפו במיוחד עבורם לצד ערכה הכוללת את דגל ישראל ונר נשמה. את הערכות והעוגות יחלקו לבתי התושבים, אופנוענים אילתים, שנתרמו באהבה לעניין.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד