עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חוזרים ללימודים בצל הקורונה

3/05/2020
חוזרים ללימודים בצל הקורונה (הגדל)

חוזרים ללימודים בצל הקורונה

887 תלמידי כיתות א'-ג' מתוך 2,226 תלמידים (40%) הגיעו הבוקר לבתי הספר היסודיים. עיריית אילת באמצעות אגף החינוך במינהל שח"ק נערכה מבעוד מועד עם ניקיון יסודי של בתי הספר, חיטוי השטחים הציבוריים, הפצת איגרות הסברה להורים, התקנת שלטים עם הנחיות בכניסה לבתי הספר, העמדת מוקדי חיטוי במסדרונות (אלכוג'ל ומגבוני חיטוי) והפצת תצהירי בריאות מקוונים עמם יצטרכו הילדים להגיע מידי בוקר לאחר מדידת חום בבית. עוד בהתאם להנחיות אגף החינוך, כל בוקר ייפתח בשיח מרגיע הן קבוצתי והן אישי ובכל יום תתקיים פעילות ספורטיבית. את פני הילדים קיבלו הבוקר (א'), ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ומנהלת אגף החינוך - מירי קופיטו בליווי חיילי פיקוד העורף שעמדו בכניסה לכל בתי הספר וקיבלו את הילדים גם הם בחיוך. התרגשות נרשמה ממש כמו ב – 1.9.

 

כידוע על פי החלטת הממשלה, חודשו הלימודים באופן מדורג. בשלב הראשון חזרו הבוקר (3.5), תלמידי כיתות א'-ג'. תלמידי כיתות י"א-י"ב יחזרו ללימודים ביום ג' הקרוב (5.5). תלמידי גני הילדים יחזרו למסגרות ביום ראשון הבא (10.5). הלימודים בבתי הספר היסודיים יתקיימו בימים א'-ה', למשך 5 שעות למידה בכל יום (בימי שישי לא יתקיימו לימודים). כרגע לא מאושרת הרחבת יום הלימודים ולכן לא יפעלו צהרוני בתי הספר. הלימודים במסגרות החינוך המיוחד (בית ספר "אורים" וגני חינוך מיוחד) שפעלו עד כה במתכונת מצומצמת יורחבו החל ממחר (ב') לשבוע לימודים מלא (8:00-14:00).

"החזרה לבית הספר בצל משבר הקורונה, מציבה אותנו בפני התמודדות מאתגרת. לכן אנו עושים את המיטב על מנת שהחזרה ללמידה תהיה בטוחה, רגועה ושקטה. על מנת שנצליח בתהליך החזרה לשגרה אנו זקוקים למלוא ההבנה והסיוע מכם. אנחנו נעשה את המיטב והמרב, כדי להפעיל את הלמידה גם בתנאים המגבילים, כך שילדיכם ילמדו ואף ייהנו וישובו הביתה בריאים" כתבה מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך בעירייה באיגרת שהופצה כאמור להורים לצד אספות הורים שקיימו המורים והמנהלים באמצעות אפליקציית זום.  

בכל בית ספר נפתחו הבוקר כל השערים בשעה 7:45 לטובת כניסה מבוקרת של הילדים. ההורים התבקשו ללוות את ילדיהם עד לשער הכניסה לבית הספר כולל חציית כביש משותפת בהיעדר משמרות זה"ב. כל ילד נדרש להגיע עם מסכת אף ופה והצהרת בריאות חתומה על ידי ההורים לאחר מדידת חום בבית. כניסת הורים לבית הספר, לא מותרת מטעמי בריאות.

כחלק מההיערכות לחזרה ללימודים, שקדו מנהלות בתי הספר והצוותים על חלוקת הכיתות תוך חשיבה מעמיקה על צרכי הילדים, ותוך שיקולי דעת מקצועיים. "הרצון והכוונה היא לאפשר לכל ילד וילדה תחושת שייכות ומרחב בטוח, כדי שיוכלו לחזור ללמידה ואל המעגל החברתי הכל כך חשובים תוך שמירה על בריאותם" ציינה מירי קופיטו והוסיפה, כי כל ילד וילדה יהיו משויכים לקבוצה קבועה וילמדו בחדר קבוע. בכל קבוצה לא יהיו מעל 15 ילדים. עוד בהתאם להנחיות אגף החינוך, כל בוקר ייפתח בשיח מרגיע הן קבוצתי והן אישי, למתן מענה רגשי לתלמידים ובכל יום תתקיים פעילות ספורטיבית.

לצד הלימודים, בכל בית ספר תפעל מערכת הפסקות מדורגת, שבה כל שכבת גיל תצא בשעה אחרת. גם בסיום היום יתבצע פיזור מדורג לכל שכבת גיל. במהלך ההפסקות ובמרחבים הציבוריים יידרשו הילדים להיות עם מסכת אף ופה. במהלך השיעור, לא ידרשו הילדים לעטות מסכה.

לצד הניקיון היסודי שבוצע בטרם החזרה ללימודים כולל חיטוי השטחים הציבוריים שבוצע על ידי כב"ה בליווי פיקוד העורף, הוצבו בכל מסדון, עמדת חיטוי הכוללת אלכוג'ל ומגבוני חיטוי. בנוסף, בכל שעה יתבצע ניקיון שירותים כולל חיטוי ידיות ודלתות ובסוף כל יום יתבצע ניקיון יסודי. במהלך היום, יבוצעו הפסקות יזומות לרחיצת ידיים. עוד במסגרת זו, התבקשו הילדים להצטייד בבקבוקי מים אישיים כיוון שלא תותר שתיה מהברזיות (ניתן יהיה רק למלא מים).

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד