עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אושרה התכנסות בסיס חיל הים

11/05/2020
אושרה התכנסות בסיס חיל הים (הגדל)

אושרה התכנסות בסיס חיל הים

לאחר סיג ושיח ארוך שנים, שמנהל ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי לצמצום שטח בסיס חיל הים באילת כחלק מהפעולות לשחרור חופים לטובת הציבור ושטחים התפוסים על ידי גופים מוסדיים, אושרה העתקת החלק המערבי של הבסיס ובהמשך, גם שחרור פלחים מהחלקים הדרומי והצפוני של החלק המזרחי הנושק לים. השטח המערבי המשתרע על כ – 70 דונם מיועד לבניית מגורים. פעולה זו מתווספת לשחרור קטעי חוף שהיו תפוסים על ידי חברת קצא"א ברצועת החוף הדרומית וחוף המשאבות שפונה לאחרונה על ידי חברת חשמל.

בדיון שהתקיים לאחרונה, לבקשת ראש עיריית אילת בהשתתפות משרד ראש הממשלה, משרד התחבורה, משרד הביטחון, רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ומינהל התכנון, אושרה כאמור הצעת ראש עיריית אילת, לצמצם את שטח בסיס חיל הים ולהתכנס לכדי מחצית מגודלו הנוכחי. דיון זה הינו אחד מיני רבים שהתקיימו ב – 15 השנים האחרונות, במהלכן מנהל ראש העירייה מאבק לשחרור חופים ושטחים התפוסים על ידי גופים מוסדיים. במסגרת זו שוחררו כידוע קטעי חוף על ידי חברת קצא"א וחברת חשמל.

בהתאם להחלטה כפי שסיכם אותה מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יצטמצם כאמור בסיס חיל הים לכדי מחציתו, כך שהעיר תקבל את כל צדו המערבי של הבסיס ואף קטעים מצדו המזרחי של הכביש.

"מדובר בהחלטה דרמטית, שיישומה יפנה שטחים חשובים ואיכותיים לבנייה איכותית בשטחים המתפנים ואף יסייע להמשך פיתוח מרכז העיר (המע"ר) עד לשיפולי רובע 2 בשכונת השחמון הנמצא עכשיו בשלבי תכנון אחרונים" אמר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והוסיף: "הנחישות, הצדק והמקצועיות הם הכלים המביאים בסיכומו של תהליך להשגת המטרות תהיינה גדולות ככל שתהיינה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד