עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מפקד פיקוד הדרום באילת

24/05/2020
מפקד פיקוד הדרום באילת (הגדל)

מפקד פיקוד הדרום באילת

 

מפקד פיקוד הדרום – אלוף הרצי הלוי, קיים בשבוע שעבר ביקור בגזרה הדרומית. לצד הסיורים נפגש האלוף עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והנהלת העירייה ודן איתו על ביטחון העיר אילת ועל ההתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. האלוף ציין בסיפוק, כי ישנו שיתוף פעולה טוב בין צה"ל לעיר וכי שני גבולות העיר יציבים. במסגרת הביקור הודה ראש העירייה למפקד נפת אדום של פיקוד העורף על הסיוע והליווי במהלך משבר הקורונה.

 

בפתח הדיון פרס ראש העירייה בפני האלוף את מאפייני העיר ואת האתגרים עמם היא מתמודדת. בדבריו הדגיש ראש העירייה את העובדה, כי אילת היא עיר שחיה ונשענת על כלכלת התיירות וכי למצב הביטחוני יש השפעה מכרעת על התיירות. בין הנושאים שעלו בדיון, התמודדות העיר אילת עם השלכות משבר הקורונה, שיתוף הפעולה המצוין עם נפת אילת של פיקוד העורף במהלך כל תקופת המשבר, תרגולים שמבצעת העיר בשגרה בשיתוף פיקוד העורף כדי להגביר את מוכנותה בחירום זאת על רקע מאפייניה הייחודיים ובראשם הריחוק הגיאוגרפי וההימצאות בין כמה מדינות, הפעולות העירוניות לעידוד לגיוס משמעותי לצה"ל המהווה את אחד מיעדי הליבה של מערכת החינוך, עידוד ראש העירייה להקמת שכונה ייחודית לאנשי קבע וקביעת מסלולי לימוד ייעודיים לאנשי קבע שיוצעו בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. עוד שוחחו השניים על המעטפת הביטחונית של העיר אילת ועל מתחם החירום הנבנה בעת הזו בכביש העוקף המערבי. ראש העירייה עדכן את מפקד הפיקוד גם בעניין ההחלטה על צמצום שטח בסיס חיל הים לאחר דיונים ארוכים שנמשכו מעל עשור והעלה שוב את עניין הזזת מוצב צביה בשטח החוף המזרחי על מנת לפנות רצועת חוף נוספת בת כ – 70 מטרים. בעניין זה הדגיש האלוף, כי הוא בעד פינוי שטחים תפוסים לטובת האזרחים מבלי כמובן לפגוע בהיבטים הביטחוניים ונושא זה ייבחן על ידי הגורמים הרלוונטיים בצה"ל.

 

עוד במהלך הדיון סקר אל"ם שמוליק יחזקאל – מפקד נפת אילת של פיקוד העורף את פעילות הנפה במהלך תקופת ההתמודדות עם משבר הקורונה. משך 65 ימים שהו כוחות של הנפה בעיר אילת וסייעו לעיר בשמירה על רציפות תפקודית כולל סיוע בחלוקת כ – 50,000 סלי מזון במהלך כל התקופה, סיוע לאזרחים ותיקים בהסברה משותפת עם העירייה, רכישת תרופות וקניות במרכולים עבור האוכלוסייה הקשישה ועוד. ראש העירייה ברך בפני האלוף על שיתוף הפעולה עם חיילי הנפה ובכלל עם פיקוד העורף.

 

מפקד הפיקוד סיכם כי בעיר ישנו שיתוף פעולה יוצא מן הכלל בין צה"ל והעירייה, וכי יש להפיק לקחים מהתקופה האחרונה במטרה לשפר את ממשקים אלו בחירום. האלוף חיזק את ראש העיר ואנשיו, ואמר כי הוא מקווה שהעיר תעבור התאוששות כלכלית במהרה. הוא הודה על השותפות הטובה בין גורמי הביטחון והעירייה בשגרה ובחירום.

 

גם ראש העירייה הודה לאלוף והעניק לו, קיט תיירותי לנופש כחלק מהיערכות העירייה לתיירות מותאמת קורונה. הקיט כולל מגבת בגודל 2.5 מטרים לסימון ריחוק חברתי בחופי הים, מסכת פנים של אילת ובקבוק אלכוג'ל אישי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד