עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סופרת צעירה

25/05/2020
סופרת צעירה (הגדל)

סופרת צעירה

עופר כהן, תלמידת כיתה ד' בבית ספר "גלים", זכתה במקום הראשון בתחרות ארצית לכתיבת סיפורים על שם ריקה ברקוביץ'. לתחרות המתקיימת זו השנה ה – 16, הוגשו השנה 10,004 יצירות מכל הארץ. עופר האילתית זכתה עם יצירתה "עופרינה מלכת הריקודים" - סיפור המשקף את אהבתה הגדולה לריקוד.

 

סעיפי האמנה לזכויות הילד קובעים את הזכות הלגיטימית של כל ילד/ה להישמע ולהביע דעה, עמדה ורחשי לב . "לילד תהא הזכות לחופש ביטוי; זכות זו תכלול את החופש לבקש, לקבל ולמסור מידע ורעיונות מכל סוג שהוא, ללא התחשבות בגבולות, בעל פה, בכתב או בדפוס, בצורת אמנות או באמצעי אחר, לפי בחירת הילד". כחלק מהותי ביישום הזכויות הללו הקימה הסופרת ריקה ברקוביץ ביחד עם אגודת הסופרים מפעל חיים מיוחד – תחרות הכתיבה לילדים צעירים. התחרות מיועדת לתלמידים בחינוך היסודי, על מנת לעודד כתיבה חופשית וספרותית. את היצירות שמוגשות לתחרות, בודקים סופרים ומשוררים לילדים, חברי אגודת הסופרים כמו שלומית כהן אסיף, גלילה רון פדר, ריקה ברקוביץ, סמדר שיר, נורית זרחי, יהודה אטלס ועוד.  היצירות הזוכות בתחרות תופענה בספר היצירות של ילדי ישראל שיישלח לזוכים בצירוף תעודת זכייה. 

 

השנה, נאספו בביה"ס "גלים" בעידודה של רכזת השפה מורן קדושי יצירות רבות, פרי עטם של תלמידים. היצירות הוגשו וכאמור במקום הראשון בתחרות ע"ש ריקה ברקוביץ' זכתה עופר כהן מכיתה ד'1, עם יצירתה "עופרינה מלכת הריקודים". סיפורה המקורי של כהן מספר על ילדה בשם עופר שרוצה מאוד לזכות בתחרות ריקודים. לפני התחרות היא מקבלת מתנה מהוריה, נעלי בלרינה מיוחדות ובעזרתן היא מגלה את החזקות שבה. הסיפור משקף את אהבתה הגדולה של כהן לריקוד, תחום שהיא משקיעה בו רבות בשעות הפנאי שלה. סיפור חייה של עופר זיכה אותה כאמור במקום הראשון.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד