עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הממשלה מסייעת לאילת

14/06/2020
הממשלה מסייעת לאילת (הגדל)

הממשלה מסייעת לאילת

הצעת הממשלה לסיוע לעיר אילת בצל משבר הקורונה עברה היום (א') פה אחד, בישיבת הממשלה. בהתאם להחלטה, תקצה הממשלה למעלה מ-50 מיליון ₪ לתוכנית סיוע מיידית לאילת ולחבל אילות. "אנחנו מקצים תקציבים גדולים כדי לסייע לעסקים הקטנים בעיר ולתושבי אילת. אנחנו נפעל לקדם ולחזק את התיירות באזור כדי שהעיר תוכל לפעול בבטחה ולמשוך מבקרים רבים גם בצל הקורונה. זה קורה - תיירות הפנים מחליפה בהדרגה, לא בצורה מלאה, אבל מחליפה חלקית את תיירות החוץ שנפגעה. אנחנו נמשיך לפעול למען תושבי אילת ליישום מלא של ההחלטות שהבאנו למען פיתוח העיר והסביבה" אמר ראש הממשלה – בנימין נתניהו. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ברך על ההחלטה וציין: "זוהי פעימה נוספת במסגרת החלטת הממשלה מיום 4.8.19, שתוצאותיה יסייעו לנו לקדם נושאים הנמצאים על סדר יומנו".

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שפנה מספר פעמים בחודשים האחרונים לראש הממשלה ולשרי הממשלה, תוך שהוא מפרט בפניהם את המכה האנושה שספגה העיר אילת ואת ההשלכות של משבר הקורונה על העיר הן בהיבט התיירותי והן בהיבט החברתי, הודה כאמור לממשלה ולראש הממשלה על ההחלטה להקצות למעלה מ – 50 מיליון ₪ כסיוע מיידי לעיר אילת. "זוהי פעימה נוספת במסגרת החלטת הממשלה מיום 4.8.19, שתוצאותיה יסייעו לנו לקדם מספר נושאים הנמצאים על סדר יומנו", אמר ראש העירייה. כזכור בעקבות סגירת שדה דב ב 1.7.19 החליטה ממשלת ישראל בישיבתה באילת ביום 4.8.19, כי העיר תקבל פיצוי בסך 530 מיליון ₪. בנוסף, עם כינון הממשלה הבאה (הנוכחית), תקבל העיר פיצוי נוסף ומשלים בסך 220 מיליון ₪. עוד הוחלט על הקמת צוות שרים לנושאי אילת בראשות ראש הממשלה, והקמת פורום מנכ"לים בראשות מנכ"ל משרד רוה"מ. ההחלטה על הפיצוי בוצעה עד כה בחלקה הקטן מאוד והסיוע האמור יהווה פעימה נוספת. 

 

ראש העירייה ציין, כי כספים אלו יוקצו כמענים ראשונים לטיפול ברווחת התושבים, תעסוקה, תיירות, מונציפלי, וקידום תכנית "עיר ירוקה" שתאפשר לעיר אילת להמשיך ולארח את המוני ישראל גם בצל הקורונה תוך שמירה על שלום ובריאות התושבים והנופשים כאחד. עוד ציין ראש העירייה, כי לצד ההחלטה האמורה הוא מקווה שבזמן הקרוב מאוד, יזמן ראש הממשלה את פורום השרים לענייני אילת, בראשו הוא עומד. "בכוונתנו להציג בפני הפורום את מכלול האתגרים ולצדם את המענים הנדרשים לנו כדי להוביל את העיר אילת למחוזות שהיא כל כך ראויה להם". אמר ראש העירייה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד