עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת גולשת במהירות 1,000 מגה

23/06/2020
אילת גולשת במהירות 1,000 מגה (הגדל)

אילת גולשת במהירות 1,000 מגה

נחנכה תשתית סיבים אופטיים של פרטנר במעמד שר התקשורת

שר התקשורת – חה"כ יועז הנדל ביקר היום (ג') באילת וחנך ביחד עם חברת "פרטנר" את חיבור העיר אילת לתשתית הסיבים האופטיים, שתאפשר לתושבי אילת לגלוש במהירות של עד 1,000 מגה. 

 

בפתח ביקורו, נפגש השר עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי והנהלת העירייה. בפגישה פרס ראש העירייה בפני השר את האתגרים וההזדמנויות של העיר אילת כולל השלכות מגפת הקורונה על העיר. בין הנושאים שעלו בישיבה, חיוניות התקשורת בעיר אילת כעיר רחוקה ומבודדת כמענה משלים לצרכים בתחומי חינוך, אקדמיה, רפואה וגם גיוון תעסוקתי. ראש העירייה ביקש את תמיכת השר בפרויקט הטרמינל להקמת מרכז חדשנות בעיר אילת כחלק מתכנית עי רחכמה. המרכז יפעל מתוך בית הטרמינל שדה התעופה הישן של  אילת, שם יפעלו חברות הייטק, סטארטאפים ועוד. עוד בדיון, עלה עניין הפטור ממע"מ עבור שיחות הסלולאר וגם עניין רשת דור 5 שגורמת לדאגה בקרב הציבור. בעניין זה עדכן ראש העירייה את השר, כי על מנת להרגיע את הציבור על אף שאין באילת כמו בארץ דור 5, ביצעה העירייה בדיקות קרינה על ידי בודק מומחה. סגן ומ"מ ראש העירייה – אלי לנקרי פרס בפני השר את תכנית עיר חכמה וסיפר לו על תחנת האוטובוס הממוזגת החכמה הראשונה בארץ ובעולם שהוצבה בעיר אילת.  ועדכן אותו על תחום האנרגיה המתחדשת בשיתוף חבל אילות, במסגרתו מייצרת העיר אילת והאזור 75% מצריכת החשמל ביום, באופן עצמאי.

 

השר שבעברו היה מדריך צלילה באילת ונמנה בין שגריריה הטובים, ברך את הנהלת העירייה על העשייה הענפה בעיר והודיע כי יתמוך במרכז החדשנות ובכל מה שקשור לשיפור התקשורת כחלק מחיזוק העיר אילת וקידומה. "אילת היא אינטרס לאומי של מדינת ישראל. הפעלת רשת הסיבים פה בעיר אילת היא אבן דרך משמעותית במפעל הציוני. יש כאן בשורה של העמקת האחיזה שלנו בארץ ישראל. חיזוק משמעותי לעסקים הפרטיים, למסחר, לתעשייה, למלונאות ולתיירות. תשתיות תקשורת מפותחות הן מפתח לעידוד אזרחי ישראל להתיישב בגבולות הארץ. אחרי שנים של הזנחת הפריפריה, המתווה הארצי לפרישת הסיבים האופטיים לצד מהפכת הדור ה5, לא יותירו אף ישוב מאחור. מדובר בהחלטה אסטרטגית לדחוף באופן אקטיבי את השוק לקפיצת מדרגה טכנולוגית המתרחשת פעם בעשרות שנים ולהאיץ את פרישת רשתות סיבים בכל מדינת ישראל. תוך שנים ספורות המדינה כולה תהיה מרושתת בסיבים, מדן ועד אילת, תוך שמירה על תחרות". אמר השר.

 

לאחר הפגישה, התקיים כאמור אירוע חגיגי לחנוכת תשתית הסיבים האופטיים, במעמד שר התקשורת, ראש עיריית אילת ומנכ"ל פרטנר - איציק בנבנישתי. 

 

 

במעמד הטקס, ברך ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי את שר התקשורת ואת חברת פרטנר ואמר: ״כעיר המקדמת מרכז חדשנות כחלק מתכנית עיר חכמה, אנו מברכים על הבחירה באילת כעיר מודל. אין ספק שהעיר אילת משום ריחוקה ובידודה, צריכה תקשורת איכותית להשבחת איכות החיים החל מחינוך, עבור דרך תחום הרפואה ועד לגיוון מקורות התעסוקה בעיר. החיים בצל הקורונה הדגישו את החשיבות של תקשורת איכותית בלמידה ועבודה מרחוק. נעשה הכל, כך שכל בית וכל מוסד חינוכי, רפואי, אקדמי ועסקי, ייהנו מהתשתית האיכותית שתסייע לנו להיות עיר עצמאית״.

 

פרויקט חיבור העיר אילת לתשתית הסיבים האופטיים, התאפשר בזכות עבודה משותפת של חברת פרטנר, עיריית אילת ומשרד התקשורת, אשר פעלו יחד בחודשים האחרונים על מנת לקדם פרויקט תשתיות תקשורת משמעותי לעיר אילת. בשבועות האחרונים חוברו מבנים של העירייה ומוסדות ציבור, והחל מהשבוע, החיבור לתשתית הסיבים ולגלישה במהירות של עד 1,000 מגה זמין גם למשקי בית בשכונות ברחבי העיר, וכן לעסקים במרכזי המסחר ובאזור המלונות. במהלך השבועות הקרובים פרטנר תמשיך ותרחיב את הפריסה ברחבי העיר אילת, במקביל להרחבת הפריסה גם באזורים נוספים ברחבי הארץ. תשתיות סיבים אופטיים מאפשרות לגולש הביתי ליהנות מגלישה של עד 1,000 מגה, וברמת העיר, התשתיות תומכות בהטמעה של יישומי 'עיר חכמה', לניהול בטוח, מתקדם וכלכלי יותר של העיר לרווחת התושבים והמבקרים.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד