עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אגודת עמי מסכמת שנה של פעילות מוצלחת בצהרון לילדים בעלי מוגבלויות, בעיר אילת

10/08/2020
אגודת עמי מסכמת שנה של פעילות מוצלחת בצהרון לילדים בעלי מוגבלויות, בעיר אילת (הגדל)

אגודת עמי מסכמת שנה של פעילות מוצלחת בצהרון לילדים בעלי מוגבלויות, בעיר אילת

לראשונה באילת הופעל השנה שירות יום שהות ארוך לילדי גן בעלי מוגבלויות. השרות הופעל על ידי אגודת עמי, עמותה המטפלת בילדים ובוגרים עם מוגבלויות בעקבות פניה של אגף הרווחה בעיריית אילת.

במהלך השנה האחרונה הגיעו לצהרון כ- 20 ילדים בגילים 3-6. הילדים הגיעו מארבעה גנים שונים בעיר, כולם בעלי עיכוב התפתחותי.

משתפת איריס גומל עובדת סוציאלית  מטעם אגודת עמי. "כל הילדים מגיעים בהסעות, מקבלים ארוחה חמה, כל אחד ואחת מהילדים מקבל את הסיוע לו הוא זקוק במהלך הארוחה ולאחריה מתחילה פעילות המשתנה מיום ליום: סדנאות יצירה, משחקייה בחצר, שעת סיפור, הפעלה בתנועה, במוזיקה וכדומה. השהות המשותפת בגן עוזרת להם ללמוד להביע, לשתף, לחלוק חוויות ממקומות שונים ובעיקר לספוג ידע ויכולות שיהיה הרבה יותר מורכב עבורם לרכוש בבית. כמו כן, הילדים פוגשים ילדים הדומים להם ברמה התפקודית, מה שמוביל לתחושה של שייכות וחיזוק הביטחון העצמי".

 

יפית, תושבת אילת, אמא לחמישה ילדים משתפת: "הבן שלי בעל לקות שפתית התחיל השנה להשתתף במסגרת  של אגודת עמי. עד השנה הוא הגיע הביתה מיד עם סיום הפעילות בגן השפתי. בתחילת הדרך שלו במערכת החינוך הוא לא ממש דיבר, אלא ביטא רק הברות וצלילים. הגן השפתי סייע לו לשפר מאוד את היכולות ואת המסוגלות שלו להעביר מסר באמצעות מילים. מאוד שמחנו כששמענו שנוכל לשלב אותו בפעילות המשך שתוכל לחזק אותו יותר. צוות המסגרת  הפך להיות חלק בלתי נפרד מהיום יום שלי ושל בני. הוא מאוד שמח להגיע לשם ונהנה מאוד מהפעילויות ומהצוות המחבק. בכל יום הוא משך את הזמן שם עד הקצה. בתקופה שלפני הקורונה הייתי פנויה לשאר עיסוקי עד השעה 16:00, אמנם אני לא עובדת כבר כמה שנים, אבל זה בהחלט איפשר לי לתת יותר לשאר ילדי ולבית בכלל. מאז הקורונה אנחנו בבית ומקווים שבשנה הבאה נחזור שוב ליהנות מהצהרון.

באגף לשירותים חברתיים בעיריית אילת אשר זיהו את הצורך בפתיחת מסגרת יום שהות ארוך לטובת מתן מענה לילדים עם צרכים מיוחדים ולהוריהם, ציינו כי המסגרת מאפשרת להורים להתפנות לעבודה ולילדים האחרים של המשפחה. ההיענות למסגרת זו הייתה גבוהה מה שהוכיח את נחיצותה. ״אגודת עמי שהיא בעלת ניסיון רב בהפעלת מסגרות לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, זכתה במרכז להפעלת המסגרת והיא עושה זאת במקצועיות, ברגישות ומתוך מחויבות לאוכלוסייה זו. אנו נמשיך ונפתח מסגרות משלימות ותומכות לאוכלוסייה זו בהתאם למדיניות משרד הרווחה ועיריית אילת״ ציינו באגף לשירותים חברתיים. 

"שמחנו מאוד להיענות ליוזמה של מחלקת הרווחה באילת להקמת מסגרת משלימה לילדים בעלי מוגבלויות". משתף מוריס כלפון, יו"ר אגודת עמי. "כמי שמוביל ארגון שמטרתו הוא לדאוג, לטפל וללוות אוכלוסיות עם מוגבלות קוגניטיבית או פיזית, אני רואה חשיבות גדולה במתן זכויות שוות לכולם. אם השוויון במקרה הזה הוא בגזרת פעילויות יום יומיות לילדים עם מוגבלויות כפי שקורה בבאר שבע או בתל אביב, אזי חשוב והכרחי להקים צהרון כזה גם באילת. שמחנו מאוד להעמיד לרשות ילדי אילת את הידע והניסיון המקצועי העצום שנצבר אצלנו . פעילות הצהרון מאפשרת להורים של אותם ילדים לעבוד יום שלם, או ליהנות מזמן פנוי שיאפשר להם להקדיש לבית ולשאר בני המשפחה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד