עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מתנדבים למען שינוי חברתי

17/08/2020
מתנדבים למען שינוי חברתי (הגדל)

מתנדבים למען שינוי חברתי

8 גברים תושבי אילת סיימו קורס מתנדבים כחלק מפעילות מרכז הסיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית באילת והצטרפו לעשרות המתנדבות הפעילות במרכז, מלוות נפגעי ונפגעות תקיפה מינית, מבצעות הסברה, מעלות את המודעות ופועלות למען שינוי חברתי. יודעי דבר מציינים כי מדובר במספר שיא של גברים פעילים גם ברמה הארצית. המתנדבות והמתנדבים זמינים עבורכם 24/7 בטלפון 050-7557331.

מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית באילת פועל במסגרת האגף לשירותים חברתיים, מינהל שח"ק בעיריית אילת, כחלק מהמרכז הרב תחומי לטיפול ומניעת אלימות. המרכז פועל באמצעות מתנדבות ומתנדברים שעברו הכשרה מתאימה ומפעיל גם יחידה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית, המציעה טיפול פרטני ללא השתתפות כספית. פעילות המרכז כוללת קו חירום הפועל 24/7, ליווי בהליכים רפואיים, ליווי בהליך הפלילי, פגישות למתן תמיכה ופעילות הסברה במגזר הפרטי והציבורי. ההרצאות נועדו להעלאת מודעות ומניעה בנושאים של פגיעות מיניות והטרדה מינית.

סופיה גורדייב - מנהלת מרכז הסיוע ורכזת קהילה של הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול הסבירה מה עמד מאחורי המאמץ לגייס גברים כמתנדבים: "גברים הם אבות, בני זוג, חברים, לכל אחד יש מעגל של נשים. מעבר לזה, גם גברים נפגעי אלימות או הטרדה מינית. כלומר לא מדובר על נושאים של נשים בלבד. לכן הגענו להבנה שעל מנת לראות שינוי משמעותי ברמה החברתית, חייבים לגייס את הגברים כשותפים".

מזה תקופה ארוכה, שפעל צוות המרכז לנסות לגייס גברים מקרב הקהילה. "הגיוס לא היה פשוט, כמעט ולא היו פניות יזומות, גייסנו הרבה מהיכרות אישית של אנשים הידועים כמתנדבים ואקטיביסטיים מטבעם וככה בנינו קבוצה של 8 גברים, בין גילאי 28-68, מתחומים שונים כגון עצמאיים, סטודנטים, גמלאים, ויש לנו אפילו פסיכולוג ואיש תקשורת בתוך הקבוצה" ציינה גורדייב בסיפוק.

מאחר שהמטרה כל כך חשובה והמאמצים היו כל כך גדולים, נמשך הקורס גם בצל הקורונה שכפתה על כולנו מציאות שונה. הקורס כלל חקר ולמידה על מיתוסים ועובדות על אלימות מינית, הטרדה מינית בעבודה, פגיעה בילדים וגברים, הליך פלילי ואזרחי של הגשת תלונה ועוד. בסוף הקורס התנסו המתנדבים בסימולציות לניהול שיח פורה עם הסביבה הקרובה על נושאים של מרכז סיוע בכלל ובמפגש עם הנפגע או הנפגעת בפרט. "השלב הבא הוא פיתוח פרויקטים משותפים וגיוס של גברים נוספים לטובת שינוי חברתי" סיכמה גורדייב.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד