עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חדר אקוטי לטיפול בנפגעי תקיפה מינית נפתח בבית חולים "יוספטל"

24/08/2020
חדר אקוטי לטיפול בנפגעי תקיפה מינית נפתח  בבית חולים "יוספטל" (הגדל)

חדר אקוטי לטיפול בנפגעי תקיפה מינית נפתח  בבית חולים "יוספטל"

ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי ברך את שר הבריאות - חה״כ יולי (יואל) אדלשטיין ואת מנהלת בית החולים ״יוספטל״ - ד״ר רויטל בר אושר על האצת המהלך לפתיחת חדר אקוטי לטיפול בנפגעי/ת תקיפה מינית באילת, זאת לאחר שנים של מאמץ משותף לפתיחתו. ״פתיחת החדר האקוטי היא פעולה משלימה וחשובה לעבודת מרכז הסיוע לנפגעי/ת תקיפה מינית״ אמר ראש העירייה.

 

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "מיומי הראשון בתפקיד שמתי למטרה לטפל באופן המקצועי ביותר בנפגעות ובנפגעי תקיפה מינית. האונס הקבוצתי שעברה נערה בת 16 לפני ימים ספורים מהווה תמרור אזהרה בוהק לחברה הישראלית. אנחנו במשרד הבריאות עושים ונמשיך לעשות הכל כדי לטפל בנפגעים ובנפגעות בכל מקום שייפגעו. אני מודה לצוות המקצועי של משרד הבריאות, לשירותי בריאות כללית ולבית החולים יוספטל, על העבודה החשובה בהקמת הבית האקוטי". לדברי ד"ר רויטל בר אושר - מנהלת יוספטל ומרחב אילת של הכללית: "אנו מצטרפים לשרשרת הטיפול הנדרשת במצב של תקיפה מינית ויודעים לתת את הטיפול המתאים ברגע האמת".

 

כעיר המארחת מעל 2.5 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם, פועלת העירייה בכל דרך לשמור על שלום וביטחון הנופשים כולל תכנית ״קיץ בטוח״ הפועלת כבר 15 שנים ונותנת מענה לבני הנוער הפוקדים את אילת מכל הארץ. עוד כחלק מתכנית ״עיר ללא אלימות״ שהחלה באילת והפכה לתכנית לאומית, עיריית אילת היא הרשות היחידה שמפעילה דרכה מרכז סיוע לנפגעי תקיפה מינית ובשנים האחרונות פעלה בכל דרך גם לפתיחת החדר האקוטי. מקופת חולים כללית נמסר, כי החדר שיפעל בבית החולים ״יוספטל״ מאובזר על פי נוהל משרד הבריאות וכולל את כל הציוד הדרוש. בחודשים האחרונים עברו הצוותים הרפואיים המפעילים את החדר הכשרה ייעודית בנושא. הצוותים הרפואיים כוללים מומחים ומומחיות מתחום הגניקולוגיה, כירורגיה, פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, עו"ס וסיעוד שיפעלו על פי הנוהל. בית החולים נמצא בקשר רציף עם צוות החדר האקוטי של בית החולים סורוקה מקבוצת כללית, בראשות ד"ר איריס שוהם, שמסייעת בהפעלת החדר ונותנת גם יעוץ מקצועי על פי הצורך.

 

מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית באילת פועל במסגרת האגף לשירותים חברתיים בעירייה, כחלק מהמרכז הרב תחומי לטיפול ומניעת אלימות. המרכז פועל באמצעות כ – 50 מתנדבות בתוכם 8 מתנדבים גברים, שעברו הכשרה מתאימה ומפעיל גם יחידה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית, המציעה טיפול פרטני ללא השתתפות כספית. פעילות המרכז כוללת קו חירום הפועל 24/7, ליווי בהליכים רפואיים, ליווי בהליך הפלילי, פגישות למתן תמיכה ופעילות הסברה במגזר הפרטי והציבורי.

 

כפעולה משלימה לעבודת מרכז הסיוע מיושם באילת "תו ריספקט" – מיזם ייחודי ליצירת מרחב בילוי בטוח לנשים וגברים, במסגרתו עובר צוות העובדים הכשרה לחיזוק יכולת הזיהוי של סימני מצוקה, איתור ומניעה של אלימות והטרדות מיניות, הסבר על סם האונס ועוד. המקום עצמו מחויב בתליית מדבקות וכרזות המיועדות לציבור המבלים, תאורה בהירה בשירותים וקשר רציף עם רכזת הפרויקט והרשויות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד