עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שגריר וייטנאם ביקר באילת

7/09/2020
שגריר וייטנאם ביקר באילת (הגדל)

שגריר וייטנאם ביקר באילת

שגריר וייטנאם בישראל – Do Minh Hung, ביקר אתמול (א') באילת בפעם הראשונה.  במהלך ביקורו, נפגש השגריר עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ושמע ממנו על כיווני ההתפתחות של העיר אילת – שערה הדרומי של מדינת ישראל, על ההתמודדות עם הקורונה ועל שיתופי פעולה אפשריים בין אילת לוייטנאם.

 

בפגישה בין השניים  עדכן ראש העירייה את השגריר בדבר מאפייניה של העיר אילת, ייחודיותה ועל הפרויקטים הגדולים שנמצאים בביצוע, בתוכם פיתוח מתחם שדה התעופה המתפנה, קריית ספורט בינלאומית, מרכז קונגרסים, מתחם גולף ועוד. עוד עדכן ראש העירייה את השגריר בעניין הפרויקטים של עיר חכמה ופיתוח תעשייה למזון מהים. השגריר שמבקר לראשונה באילת, התרשם מאוד מהעיר וביקש מראש העיר לבחון אפשרות לשיתופי פעולה בתחומי התיירות ותעשיית המזון מהים. הוא ציין כי לפני הקורונה הגיעו למדינת ישראל משלחות רבות מוייטנאם אשר התעניינו בשיתופי פעולה מסחריים בתחומים אלו והוא מתכוון לחדש זאת בתום הקורונה ולחבר אותם להזדמנויות בעיר אילת. ראש העירייה הזמין את השגריר לבקר במכוני המחקר, במכון לחקר ימים ואגמים (מלח"י) ובאוניברסיטה הימית ולהתרשם מהפיתוח והמחקר שנעשים באילת. השגריר נענה להזמנה וסייר במקום בליווי אנה ליסון – רכזת קשרי החוץ באגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעירייה.

 

ברוח התקופה בה כל העולם מתמודד עם מגפת הקורונה, סיפר השגריר לראש העירייה על ההתמודדות של וייטנאם עם הקורונה והתעניין בנוגע להתמודדות העיר אילת עם הנגיף. לדבריו כלכלת וייטנאם מבוססת אף היא ברובה על תיירות עם 16 מיליון תיירים בשנה, ולמרות שהיא שנחשבת למדינה ירוקה גבולותיה סגורים מאז חודש ינואר כחלק ממדיניות ההתמודדות עם הנגיף. ראש העירייה ציין את המורכבות והאתגרים של אילת בשילוב בין התמודדות עם נגיף הקורונה לצד הרצון לאפשר תיירות. ראש העירייה תאר את הפעולות הנעשות באילת, בתוכן הקמת מערך נאמני קורונה, הקמת משל"ט, מצלמות, מערכות כריזה, הגברת האכיפה ועוד.

 

בסיום הישיבה החליפו ראש העירייה והשגריר תשורות. ראש העירייה העניק לשגריר אלבום תמונות המתאר את 70 שנותיה של העיר. השגריר העניק לראש העירייה פוליי קפה המיוצרים בוייטנאם והבטיח לבקר שוב.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד