עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ירושלים דוממת ואילת מדממת

21/09/2020
ירושלים דוממת ואילת מדממת (הגדל)

ראש העירייה בפניה דחופה לשרי הממשלה: "ירושלים דוממת ואילת מדממת"

על רקע הסגר בחגי תשרי ולאחר שהציג ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי מתווה שיאפשר את פתיחת העיר בחג הסוכות, שיגר היום (ב') ראש העירייה, מכתב לשרי הממשלה בדרישה לכנס את פורום השרים לנושאי אילת לדיון חירום על משבר הקורונה המאיים לחסל כלכלית את העיר אילת. עוד כחלק מהמאמץ העירוני להתמודדות עם נגיף הקורונה ועל מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה ולשמור על האיתנות הבריאותית באילת, נפתח בשיתוף פיקוד העורף ומד"א, מתחם דרייב אין לבדיקות קורונה.

"הסגר הנוכחי יגרום לצערי הגדול לפגיעה קשה במיוחד שהנזקים ממנה בחלקים גדולים יהיו בלתי הפיכים" כתב ראש העירייה בפניה לשרי האוצר, הפנים, הבריאות, התיירות, הכלכלה, העבודה והרווחה ולמנכ"ל משרד ראש הממשלה והוסיף: "מתוך דאגה זו, שיגרתי כבר בתאריך 19.7.20 מכתב דחוף לשרי האוצר, הפנים והבריאות ובו הצגתי את אשר יתרחש באילת אם ונדרש לסגר נוסף ולכן ביקשתי לקיים דיון דחוף בנושא. לצערי הסגר הגיע וירושלים דוממת ואילת מדממת". עוד במכתב הבהיר ראש העירייה, כי היה והסגר באילת יימשך עד לאחר חופשת הסוכות ואולי אף מעבר לכך, תגיע העיר אילת למצב בו כ- 80%-75% מתושביה העובדים נמצאים ללא תעסוקה. דבר שיצריך טיפול בתושבים שמצבם הכלכלי ובריאותם הנפשית במצב רע במיוחד. "נמצא עצמנו בהגירה שלילית ומדינת ישראל תימצא במצב שהיא נדרשת לשלם לאילת מידי חודש מעל ל- 600 מיליון ₪" כתב ראש העירייה ודרש כאמור מהשרים את התערבותם הדחופה לתיאום ישיבת חירום לדיון באתגרי אילת על רקע משבר הקורונה המאיים לחסל כלכלית את העיר אילת.

עוד כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה, נפתח במאמץ משותף של העירייה, פיקוד העורף ומד"א, מתחם דרייב אין לבדיקות קורונה בקרב התושבים. המתחם עצמו כולל שלושה מסלולים שיסייעו בביצוע מהיר ויעיל של הבדיקות דרך הרכבים. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שביקר במתחם שמע ממפקד נפת אילת של פיקוד העורף – אל"מ שמוליק יחזקאל ומנהל מד"א אילת – גבי בריבו על ההיערכות וקרא לתושבים להגיע ולהיבדק. המתחם יפעל החל מהיום (ב׳ 17.9) ועד ליום חמישי (21.9) כולל, ברחבת החניה של בית ספר התיכון ע״ש ״רבין״. הבדיקות יתקיימו מידי יום בין השעות 16:00-22:00. אין צורך בהפניה מרופא. חובה להצטייד בתעודת זהות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד