עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מפקד פיקוד העורף באילת

21/10/2020
מפקד פיקוד העורף באילת (הגדל)

מפקד פיקוד העורף באילת

מפקד פיקוד העורף – האלוף אורי גורדין הגיע היום (ד') לאילת כדי לעמוד מקרוב אחר התמודדות העיר עם אתגרי הקורונה ופעילות פיקוד העורף באילת. לצד סיור בגזרה נפגש האלוף עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ושמע ממנו על המאפיינים המיוחדים של אילת, על האתגרים, על ההשלכות ועל שיתופי הפעולה עם נפת אדום של פיקוד העורף.

בפתח הדיון, סקר ראש העירייה בפני האלוף את מאפייניה הייחודיים של העיר אילת, ביניהם הריחוק, המיקום הגיאוגרפי, האקלים ועוד, ואת השלכות משבר הקורונה בהיבטים הכלכליים, הבריאותיים והנפשיים. עוד עדכן ראש העירייה את האלוף בדבר היערכות העיר אילת לקיום תיירות לצד שמירה על הבריאות בעזרת מתווה "מגן אילת" הנמצא בהליך של חקיקה. מתווה שיאפשר כניסה מבוקרת בעיר תוך דרישה מכל נופש להציג בדיקת קורונה שלילית.

עוד קיבל האלוף סקירה ממנהל אגף חירום וביטחון בעירייה – אילן חדידה על הפעולות העירוניות להתמודדות עם הקורונה, ביניהן הקמת קבינט קורונה בראשות ראש העירייה המתכנס מידי בוקר, הקמת סיירת של נאמני קורונה, תגבור מערך המצלמות העירוני כולל מערכות כריזה באזורים המועדים להתקהלות, תגבור האכיפה, ההסברה ועוד. עוד עודכן האלוף, כי בשל המאפיינים הייחודיים של אילת, מתבצעות פעולות לבדיקות מקומיות במתחמי דרייב אין וווק אין, וכן תגבור מערך החוקרים האפידמיולוגים מקרב תושבי העיר, שעברו הכשרה מיוחדת לעניין. כיום מונה המערך 13 חוקרים – המספר הגבוה ביותר בכל הארץ ביחס לגודל האוכלוסייה. גם מפקד נפת אדום של פיקוד העורף – אל"מ שמוליק יחזקאל דיווח לאלוף על הפעולות העירוניות של חיילי הנפה בהסברה, בחלוקת מזון ובכל סיוע שנדרש לרשות.

לצד אתגרי הקורונה וההתמודדות איתם, קיבל האלוף דיווח על אתגרי העיר בשגרה ובחירום, על התרגילים התכופים בשיתוף רח"ל (רשות חירום לאומית) ופיקוד העורף, עליהם זוכה העירייה לשבחים על כשירותה ומוכנותה למצבי חירום בתחום ההתגוננות האזרחית, על הטיפול במקלטים ועל מרכז החירום הלאומי, שימוקם צפונית לכביש העוקף המערבי. בשלב ראשון יסתיימו בקרוב העבודות לבניית בית המשטרה. בשלב שני לאחר הקמת המתחם מתוכננת העתקת הפעילות של כיבוי אש, מד"א ומפקדת נפת אילת כחלק מהקמת מתחם חירום עירוני, שישלב את גורמי השיטור, ביטחון הפנים ומשק החירום הלאומי.

האלוף שיבח את כל הגורמים על ההיערכות העירונית ועל שיתופי הפעולה וציין, כי הנפה תמשיך לסייע לעיר אילת במיוחד בעת הזו וגם בהמשך היערכות בשגרה לחירום.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד