עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

באילת הולכים על חופים נקיים

1/11/2020
באילת הולכים על חופים נקיים (הגדל)

באילת הולכים על חופים נקיים

למעלה מ - 300 בני נוער ותושבים נענו לקריאה של היחידה האזורית לאיכות הסביבה בעירייה בשיתוף ארגוני סביבה והגופים הירוקים ויצאו ביום שישי האחרון (30.10) לנקות את חופי אילת, במסגרת מבצע ניקיון ארצי שנערך בכל החופים בארץ. "כייף לראות את התושבים מחזירים אהבה לחופים" אמר בסיפוק ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, שהשתתף גם הוא. מבצע הניקיון שנערך בהתאם להנחיות התו הסגול, התפרס לאורך רצועת החוף מטאבה לעקבה, במסגרתו נאספו עשרות שקים עם פסולת שכללה בעיקר בדלי סיגריות.

 

חצי שנה לאחר הסופה שגרמה נזק רב לחופים ושני סגרים ממושכים בעקבות מגפת הקורונה, הצטרפה עיריית אילת ליוזמה של פורום ערי החוף בישראל וביחד עם כל הגופים הירוקים, ביניהם: רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, התחנה למניעת זיהום ים במשרד להגנת הסביבה, המכון הבינאוניברסיטאי למדעי הים באילת, עמותת הסביבה המדבר והים, עמותת הכרישים, עמותת סיירת החוף, המועצה האזורית חבל אילות וערבה תיכונה, WeSea, המצפה התת ימי, חותרי הסאפ, אגף הנוער ברשת המתנ"סים, תלמידי שכבה י"א מבתי הספר התיכוניים וחברי תנועות וארגוני הנוער באילת ובערבה, בתוכם "כנפיים של קרמבו", "שומרי המפרץ", "צופים", דילר, ונוער דתי בני עקיבא ועוד, יצאו למבצע ניקיון חופים במסגרת "יום ניקוי הים הגדול" שנערך בכל הארץ ב 30.10.20.

לאורך כל רצועת החוף איישו הגופים הירוקים את ההצללות שהתקינה העירייה בחופים ומשם ביצעו את פעולות הניקיון וכן את פעולות ההסברה לאורך החוף. כחלק מההסברה חולקו לבאי החוף מאפרות קונוס לבדלי סיגריות. ההסברה התמקדה במספר תחומים, ביניהם: החשיבות בשמירה על ניקיון הים והחופים, הפסקת השימוש בכלים חד פעמיים, שקיות ניילון וקשים, במיוחד כעיר המובילה חקיקה בנושא, אי השלכת בדלי סיגריות בים ובחופים, והנזק שהם גורמים, אי האכלת דגים ואיסור הדייג במפרץ אילת, איסור הוצאת אלמוגים ואיסור פגיעה בשונית האלמוגים, כללי התנהגות עם דולפינים, לוויתנים, צבי ים, מנטות ועוד. לצד ניקיון רצועת החוף ביצע צוות צוללים של המצפה התת ימי וצוללי "סיירת החוף", ניקיון תת ימי במסגרתו הוצאה פסולת שכללה צמיגים, מוצרי חד פעמי ואפילו שמשיה.

אסף אדמון – מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה ציין גם הוא בסיפוק את הירתמות התושבים ובני הנוער וציין, כי מבצע דומה ייערך גם באתרי הטבע של אילת. גם חבר מועצת העיר – שמוליק שלם המשמש כיו"ר הועדה העירונית לאיכות הסביבה ציין בגאווה גדולה את הירתמות כולם.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד