עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ראש העירייה לכנסת וממשלת ישראל – אל תהפכו את תושבי אילת לבני ערובה

8/11/2020
ראש העירייה לכנסת וממשלת ישראל – אל תהפכו את תושבי אילת לבני ערובה (הגדל)

ראש העירייה לכנסת וממשלת ישראל – אל תהפכו את תושבי אילת לבני ערובה

לקראת קריאה שניה ושלישית של הצעת חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (תיקון מס' 3) (אזור תיירות מיוחד - העיר אילת או אזור עין בוקק-חמי זוהר), התשפ"א-2020, הצפויה להתקיים מחר (ב') בכנסת ישראל, פנה היום ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי לראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו ולכל שרי הממשלה וחברי הכנסת, בבקשה דחופה לתמיכתם באישור החוק המגדיר כאמור את אילת וים המלח כאיים תיירותיים ירוקים. "אנא מכם אל תהפכו את תושבי העיר אילת לבני ערובה במאבקים הפנימיים שלכם ואל תקריבו אותם קורבן על מזבח הפוליטיקה".

 

בפנייתו ציין שוב ראש העירייה בפני ראש הממשלה, השרים וחברי הכנסת, כי בשנה האחרונה עוברים תושבי העיר אילת טלטלות קשות והרסניות המשפיעות על פרנסתם, כלכלתם וחוסנם הנפשי. "מאז חודש מרץ שנה זו תעשיית התיירות עליה מושתתת רוב כלכלת העיר, קרסה ואיתה קרסו רוב משקי הבית באילת ולצערי אנו נמצאים במצב בו 85%-75% מהמפרנסים באבטלה ארוכה ועמוקה ובאלפי בתים שני המפרנסים מובטלים" כתב ראש העירייה במכתבו האמור והוסיף: "אין צורך להכביר במילים בדבר הנזקים הכלכליים, נפשיים והדמוגרפים הנגזרים ממצב כאוטי זה שחלקם לצערי כבר בלתי הפיכים (דרדור נפשי, סגירת עסקים, הגירה שלילית)".

 

עוד הדגיש ראש העירייה, כי אילת היא מהערים הירוקות ביותר במדינת ישראל מאז מחצית חודש 9/20. "משום אתגריה המיוחדים והייחודיים של אילת נבנתה תכנית "מגן אילת" שעל יסודותיה הוכנו שתי הצעות חוק (ממשלתית ופרטית) המחריגות רק את אזורי אילת וים המלח וזאת משום המצוקה הקשה הזועקת לשמיים והמחייבת מכם טיפול נקודתי דחוף ביותר" כתב ראש העירייה והוסיף, כי "במסע הארוך" לאישור החוקים התקבלה הסכמת הממשלה, ועדת השרים לחקיקה אישרה, כנסת ישראל אישרה את החוקים בקריאה ראשונה וועדת הכנסת אישרה פטור מחובת הנחה.

 

עוד במכתבו תאר ראש העירייה את האכזבה שחשו תושבי העיר אילת בשבוע שעבר, לאחר שהחל מיום שני 2.11.20 ועד יום רביעי 4.11.20 דנה ועדת החוקה חוק ומשפט ואישרה בשינויים את הצעות החוק הממשלתית והפרטית. ובערב רביעי 4.11.20, הונחה הצעת החוק על שולחנה של כנסת ישראל, אך מסיבות שונות, מגוונות ומשונות לא עלתה לקריאה שנייה ושלישית כמתבקש וכמתחייב כלפי העיר אילת ותושביה.

 

"בערב רביעי המתינו עשרות אלפים מתושבי העיר אילת בציפייה דרוכה, בתחינה גדולה ובתקווה ענקית שכנסת ישראל תאשר את החוק ובכך תפתח את כלכלת העיר ותשיב להם את כבודם ובעיקר את תקוותם שאולי אחרי הרע תדאג הכנסת לטוב. אך זה לא קרה!!!" כתב ראש העירייה והוסיף: "אני יודע שכולכם סבורים כפי שסבורים כל תושבי אילת שאך נכון, מחויב ונדרש לאשר את חוק אילת, אנא מכם אל תהפכו את תושבי העיר אילת לבני ערובה במאבקים הפנימיים שלכם ואל תקריבו אותם קרבן על מזבח הפוליטיקה. אני מבקש את תמיכתכם בהצבעה המתוכננת להיערך ביום שני 9.11.20".

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד