עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תלמידי ברנקו וייס מסדרים את הארון

24/11/2020
צילום של מיזם הארון (הגדל)

תלמידי ברנקו וייס מסדרים את הארון

תלמידי בית ספר התיכון ע"ש "ברנקו וייס", שעבר השנה למשכנו החדש בשכונת הערבה (בית ספר "אורים" לשעבר) נרתמים גם הם למען הקהילה ומציגים את "הארון" – מיזם קהילתי להעברת בגדים יד שניה לכל מי שזקוק, בצורה מכבדת ומכובדת. התושבים מביאים למקום והתלמידים דואגים לסדר אותם בארון, כך שיהיה נעים יותר לפתוח, לבחור ולקחת. הבגדים בארון נגישים לכולם 24 שעות ביממה.

 

לצד עשרות פעולות של מאות בני נוער מתנועות ומסגרות הנוער למען הקהילה בדגש על קשישים בודדים, חלוקת מזון, הסברה בקרב הקהילה, הפעלת מחצלות בשכונה ועוד, מפעילים תלמידי "ברנקו וייס" את "הארון", בו מוצעים בגדים יד שניה שנתרמים כאמור על ידי הקהילה ומוצגים בארון למסירה חופשית לכל מי שצריך. את הביגוד למסירה, ניתן להניח במיכל ייעודי המוצב בסמוך לארון, בחזית בית הספר. התלמידים מסדרים את הבגדים בארון ומתחזקים אותו על בסיס יומיומי.

 

את הארון הראשון יזם - עמית אוזן מאור יהודה, והוא גם זה שליווה את תלמידי "ברנקו וייס" בהקמת המיזם באילת לצד ערים נוספות שכבר אימצו אותו. מנהלת בית הספר – זוהר מדר בן אליהו, ציינה כי עמית שיתף פעולה עם צוות בית הספר בחשיבה משותפת על בניית הארון, בתכנון ואף בגרפיקה למיתוג הארון. אב הבית של בית הספר - ארמונד איניג'ר בשיתוף עם נטע טורקלטויב אבוחצירה - הרכזת החברתית ומירב דורון - רכזת המעורבות החברתית, הקימו את הארון בסמוך למבנה בית הספר, בסיוע התלמידים וצוות המורים ומיתגו אותו באופן מזמין, מכבד ונעים לרווחת התושבים.

 

את הארון מתחזקים כאמור תלמידי בית הספר כחלק מתוכנית מעורבות חברתית במסגרתה לוקחים תלמידי בית הספר, חלק פעיל במסגרות התנדבות שונות ובמיזמים ברחבי העיר. בכל יום יוצאים צוותי תלמידים ביחד עם מורה מלווה לתחזוקה שוטפת של הארון הכוללת מיון הבגדים שהגיעו בתרומה, סידור הארון ובדיקה של הציוד החסר בו, ציינה מנהלת בית הספר ואמרה: "זו זכות גדולה עבורנו להיות חלק ממיזם חשוב זה, בעיר אילת. לאורך כל התהליך ראינו לנגד עינינו את החשיבות בתרומה לקהילה ואת שילוב תלמידי בית הספר בעשייה למען האחר. תלמידי בית הספר התגייסו למשימה משלב בניית הארון וממשיכים להתנדב בשמחה בכל יום בתחזוקתו".

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד