עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פלדה כחולה – מסלול ההמראה שלהם

29/11/2020
פלדה כחולה – מסלול ההמראה שלהם (הגדל)

פלדה כחולה – מסלול ההמראה שלהם

הם עולים על מדים כבר בכיתה י', מבטיחים עתיד צבאי ביחידות האיכותיות ביותר של חיל האוויר, מקבלים תעודת בגרות טכנולוגית בסיום התיכון ואף יכולים להמשיך ללימודי הנדסאי. אלה הם שוחרי אילת של חיל האוויר המפעיל כבר מעל עשור את מסלול המצוינות "פלדה כחולה" בבית ספר התיכון ע"ש "בגין". נפתחה ההרשמה לשנה הבאה.

 

בית ספר התיכון ע"ש "בגין" בניהולו של אלדד חיימוביץ', הוא אחד מבין 30 בתי ספר בכל הארץ בהם מיושמת התכנית, שמטרתה להכשיר את בני הנוער כבר מגיל צעיר לשירות משמעותי במערך הטכני של חיל-האוויר. אמיר חקק - מפקד "פלדה כחולה" באילת, שהיה שוחר בעצמו מספר, כי במהלך לימודי התיכון, רוכשים השוחרים השכלה טכנולוגית ובנוסף ניתנת להם האפשרות להשלים לימודים על תיכוניים (י"ג- י"ד) המקנים להם תעודת הנדסאי במימון חיל האוויר. כחלק מהיותם שוחרים, זוכים התלמידים להשתתף בימי כייף וסיורים בבסיסי החיל השונים, מקבלים תעודת "חוגר" ונהנים מיחס אישי על ידי מדריך ישיר ותגבורים שוטפים על ידי מדריכות השלוחה. לצד לימוד מקצועות הליבה לבגרות, מקנה התוכנית לתלמידים תעודת בגרות טכנולוגית איכותית. בשלוחת אילת של "פלדה כחולה" לומדים כיום 76 שוחרים בכיתות י'-י"ד. תלמידי י"ב- י"ג לומדים במכללה למינהל. כמידי שנה, נבחרים למסלול, תלמידים מצטיינים הלומדים בכיתות ט'. השנה הצטרפו למסלול 24 שוחרים חדשים, שלומדים כמו כולם בהתאם למגבלות הקורונה. גם את חשיפת הכותפות הם ביצעו בכפוף למגבלות כשההורים הנרגשים צפו בטקס המצולם.

 

כאמור לקראת שנת הלימודים הבאה תשפ"ב, פותח חיל האוויר את המסלול להרשמה. גם השנה תינתן לתלמידים שיתקבלו למסלול, אפשרות לבחור בין מספר מגמות טכנולוגיות מצוינות: אלקטרוניקה ומחשבים, אלקטרוניקה ופיזיקה, ומגמה ייחודית חדשה - מדעי המחשב ופיזיקה. בשלב גיוסם למערך הטכני, ניתנת הזכות לשוחרים לבחור בעצמם את מקצועם העתידי במערך הטכנולוגי של חיל האוויר. לשוחרי י"ב ניתנת רשימה מפורטת של קורסים מן השורה הראשונה הנבחרים בקפידה ומותאמים לשוחרי פלדה כחולה. השוחרים יכולים אף להגיע ליחידות הפיתוח המיוחדות של חיל האוויר. כמו כן, ניתנת האפשרות להמשיך וללמוד לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, ובסיומם יוצאים השוחרים עם תעודת דיפלומה המאפשרת להם להשתלב באזרחות במקצועות טכנולוגיים בתעשיית ההייטק השונות.

 

ראוי לציין, כי "פלדה כחולה" הינה אחד ממסלולי לימודים ייחודיים המוצעים לתלמידי אילת ביניהם מחול ופרחי רפואה בתיכון "בגין", מוסיקה ורובוטיקה (רות"ם) בתיכון "גולדווטר", שפה ואומנות חזותית בתיכון "רבין".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד