עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחשבים לילדים

14/12/2020
מחשבים לילדים (הגדל)

מחשבים לילדים

מאז תחילת משבר הקורונה חולקו 250 מחשבים / טאבלטים לילדי אילת הודות לגיוס כספים של העירייה ותרומה של תושבי העיר. הפעולות כללו ביטול זיקוקים ביום העצמאות בהחלטת ראש העירייה לטובת רכישת מחשבים, תרומה של ציוד ישן שהושמש על ידי בני נוער מתנועת הנוער הטכנולוגית – נטע, תרומת נרחבת יותר במסגרת הפרויקט "מחשב לכל ילד" באמצעותו חולקו באילת בשנים האחרונות כ – 300 מחשבים ועוד 90 השנה וכן תרומה של גופים ועסקים מקומיים כמו מחלבת יוטבתה, רשת ישרוטל ופיקוד העורף, שתרמו עשרות מחשבים וטאבלטים. בנוסף צוידו גם בתי הספר במכשירים נוספים.

 

שיטת הלמידה מרחוק יצרה אתגרים רבים למערכת החינוך ולעיריית אילת. בין האתגרים הייתה העובדה שלא בכל בית ולא לכל משפחה יש מכשירי קצה המתאימים ללמידה מרחוק. מכשירים אלה הפכו בחודשים האחרונים, בעקבות משבר הקורונה לכלי הבסיסי הנצרך ללמידה, אבל מחירם אינו שווה לכל נפש. עיריית אילת הייתה ערה לצורך מתחילת הסגר הראשון ונערכה לרכישת מכשירי קצה בהתאם. צוותי בתי הספר ועובדים סוציאליים של האגף לשירותים חברתיים בעירייה, ביצעו עבודה מעמיקה ומקיפה ומיפו את הצרכים המשמעותיים ביותר בצד חיפוש פתרונות ממשאבים עירוניים וחיצוניים.

 

פתרון אחד היה בפניה לתושבי אילת, אשר ברשותם ציוד ישן שאינו משמש אותם. ציוד זה נאסף, נבדק והושמש בעזרת חניכי תנועת הנוער -נטע@ בהובלת מעיין גברי. בפרויקט זה שכולו נעשה בזכות טוב ליבם והאכפתיות של תושבי אילת חולקו כ-90 מחשבים. פעולה נוספת היתה בהתאם להחלטת ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, לפיה הוסבו תקציבים מחגיגות יום העצמאות ובוטלו הזיקוקים לטובת רכישת 60 טאבלטים שחולקו לתלמידים. לצד אלה, נמשך גם פרויקט "מחשב לכל ילד" בניהול עמותת "המפעל הלאומי לפיתוח חברתי" ובתמיכת קרן ספרא התורמת מידי שנה מחשבים לילדים והגדילה השנה את תרומתם. בעזרתם חולקו לאחרונה, 90 ערכות מחשב נייח עד לבית התלמיד. ערכות אלו כוללות מחשב, תוכנה ואף שירותי אינטרנט. את הפרויקט מלווה בעירייה - נחמיה פריאל. במסגרת פרויקט זה המיושם באילת כבר למעלה מעשור, חולקו יותר מ – 300 מחשבים והשנה 90 נוספים.

 

"אנו גאים ביכולותינו למצוא פתרונות מהירים למצב בלתי צפוי" אמר ראש מינהל שח"ק בעירייה - ד"ר דרורי גניאל והוסיף: "רוח האכפתיות של התושבים ביחד עם התארגנות מהירה של כלל המערכות אפשרה לנו לתת פתרונות לעשרות ילדים ובני נוער על מנת לשמור על הרצף החינוכי. אנו נמשיך לעשות ככל שניתן כדי לצמצם פערים בקרב האילתים".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד