עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

משמרים את המורשת

21/12/2020
ראש העיר וסגנו יחד עם השר לענייני ירושלים (הגדל)

משמרים את המורשת

השר לענייני ירושלים ומורשת – רפי פרץ ביקר היום (ב') באילת ונפגש לדיון מקצועי עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. לפני הדיון עם הנהלת העירייה, נסע השר בכבישי הרוחב שנפרצו בשטח שדה התעופה הישן של אילת אותו הוא מכיר מתקופת שירותו הצבאי אז שימש השר כטייס מסוקים ובהמשך כרב הראשי הצבאי.

 

בפתח הדיון סקר ראש העירייה בפני השר את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת בצל מגפת הקורונה ובכלל. עוד עודכן השר מראש העירייה ומסגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי לגבי התנהלות העיר אילת כ"אי ירוק" וכן על רמת התחלואה הנמוכה בעיר. השניים הסבירו לשר את החשיבות של תמיכת הממשלה בהמשך מתווה האיים הירוקים, בדגש על רציפות תפקודית של אילת כ"אי ירוק" גם במקרה שיוטל סגר או שיוחמרו ההגבלות. השר הסכים עם העניין וציין כי תמיכתו ניתנת לעיר משום החשיבות בהמשך תפקודה.

 

עוד בדיון העלה ראש העירייה את אתר "אום רשרש" המוגדר כאתר מורשת, וביקש מהשר להגדיל את התקציב לתכנון שדרוג האתר כולל הקמת מוזיאון תת קרקעי. שאר הדיון עסק בענייני ירושלים כאשר סוכם, כי באילת יצוין יום ירושלים כפסטיבל ירושלים ויכלול מגוון אירועים כולל הפיכת רחוב ירושלים השלמה לשוק מחנה יהודה. ראש העירייה עדכן את השר כי בעזרת הגרעין התורני "אל עמי" ובנות מדרשת "אורות ישראל" נחגג יום ירושלים מידי שנה במצעד דגלים של בתי הספר, בפעילות חינוכית בבתי הספר ובאירוע שמופק בשיתוף העירייה. כמוסכם יתמוך המשרד בקיום פסטיבל ירושלים באילת כעיר המארחת מידי שנה עשרות פסטיבלים ומיליוני נופשים מכל הארץ והעולם.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד