עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מובילים בחיסונים

11/01/2021
ראש העיר וסגנו יחד עם מנהלת בית החולים (הגדל)

מובילים בחיסונים

העיר אילת ממשיכה להוביל בשיעור המתחסנים ביחס לאוכלוסייה. מאז החל מבצע החיסונים לפני שלושה שבועות (21.12.20) חוסנו 13,700 תושבי אילת מכל קופות החולים. היום (ב') החל הסבב הראשון של מנת החיסון השנייה. ראשונים לקבל את מנת החיסון השנייה היו ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, סגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי ומנהלת בית החולים "יוספטל" – ד"ר רויטל בר אושר, שקראו לכל אוכלוסיית היעד, ביניהם בני 60+, בני 55-60 עם מחלות כרוניות ועובדי מערכת החינוך, להקדים ולהתחסן בתיאום עם קופות החולים. "רק כשנהיה כולנו מחוסנים נהיה מוגנים וכך נוכל לשוב ולארח את אזרחי ישראל המחוסנים ולפעול שוב כ"אי ירוק" ובריא" אמר ראש העירייה.

 

מאז החל מבצע החיסונים באילת חוסנו כאמור 13,700 תושבי אילת, שהם יותר מ - 25% מתושבי העיר מעל גיל 16. מקרב אוכלוסיית היעד הראשונה - בני 60+ חוסנו כ – 70% בכל קופות החולים. לא מיותר לציין את חשיבות החיסונים למען הבריאות האישית של כל אחת ואחד מהתושבים, במיוחד על רקע העלייה המדאיגה ברמת התחלואה, בימים האחרונים. כיום ישנם באילת 134 חולים מאומתים, מרביתם בבתים. יודגש, כי מנת החיסון הראשונה מעניקה 50% הגנה ורק מנת החיסון השנייה מעניקה 95% הגנה וגם זאת רק מפני חולי (קורונה עם תסמינים), לכן גם המחוסנים ממשיכים לשמור על הכללים (מסכה ושמירה על מרחק).

עוד כחלק מהמאבק העירוני והלאומי למניעת התפשטות הקורונה, תגברו העירייה ומשטרת מרחב אילת את האכיפה שתימשך במהלך כל תקופת הסגר שהחל בשבוע שעבר. כחלק מאכיפת ההגבלות על מרחק והתקהלות, לא תודלק תאורה ציבורית בפארקים, בגני המשחקים, במגרשים ובפארקי הכושר והספורט. במערכת החינוך ממשיכים כל בתי הספר בלמידה מרחוק, למעט החינוך המיוחד (גני חינוך מיוחד, כיתות חינוך מיוחד ובית ספר ״אורים״ לחינוך מיוחד) שפועל כרגיל. גם בכיתות אגף שח״ר (מב״ר, אתגר ואומץ) בבתי ספר התיכוניים ובבית ספר ״ברנקו וייס״ מתקיימים לימודים כרגיל.

עוד כחלק מהמאמץ למניעת התפשטות הקורונה, חשוב להיבדק ולהתחסן. גם בימי הסגר ימשיכו להתקיים חיסונים בבית חולים ״יוספטל״ למבוטחי קופת חולים כללית ולאומית. למבוטחי קופות החולים מכבי ומאוחדת מתקיימים החיסונים בקופות החולים עצמן. מתחם ״היבדק וסע״ לבדיקות קורונה פועל גם כן כרגיל בימים א׳-ה׳ בין השעות 15:00-22:00 ברחבת החניה הסמוכה לתיכון ע״ש ״רבין״. בימים שישי ושבת, אין פעילות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד