עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

2,000 מחשבים לילדים

11/01/2021
צוות המתנדבות על רקע רכב החלוקה (הגדל)

2,000 מחשבים לילדים

מאז תחילת משבר הקורונה חולקו כ – 2,000 מחשבים וטאבלטים למוסדות החינוך, לתלמידים, לעולים חדשים ולאזרחים ותיקים, זאת על מנת לאפשר לתלמידים לקיים למידה מרחוק ולמבוגרים לשמור על קשר. 1,200 מחשבים סופקו בהתאמה לבתי הספר במימון משותף של משרד החינוך. השאר חולקו לתלמידים באופן אישי. פעולה זו התאפשרה הודות לגיוס כספים של העירייה מגורמי ממשלה ותרומה של תושבי העיר וגופים פרטיים כמו מחלבת יוטבתה, רשת ישרוטל, פיקוד העורף ועמותת "רוח טובה", שתרמו מאות מחשבים וטאבלטים. במסגרת זו, מקבלים בימים אלה 260 ילדים למשפחות המטופלות באגף לשירותים חברתיים בעירייה, טאבלט חדש, תרומת עמותת "רוח טובה".

 

מגפת הקורונה ואיתה הלמידה מרחוק העלתה את צרכיהם של תלמידים רבים במחשבים וטאבלטים, במיוחד במשפחות בהן יש מספר ילדים ולרוב מחשב אחד. כבר חודשים רבים שעיריית אילת פועלת לגייס עוד ועוד מחשבים על מנת לאפשר לתלמידים ללמוד באופן מטבי ולשמור על קשר מרבי עם התלמידים, המורים וגם עם החברים. לטובת העניין ביצעו צוותי בתי הספר ועובדים סוציאליים של האגף לשירותים חברתיים בעירייה, מיפוי של הצרכים בשיתוף רכז פרויקט "מחשב לכל ילד" בעירייה ובהתאם לכך פעלו לגייס תרומות ומשאבים לרכישת מחשבים שייתנו כאמור מענה מלא לכל מי שנדרש.  

 

לצד 1,200 מחשבים חדשים שסופקו כאמור לבתי הספר במימון משותף של משרד החינוך ובחלקם מושאלים לשימוש התלמידים, קיבלו כ - 600 תלמידים מחשב אישי. 90 מהם קיבלו מחשבים שנתרמו על ידי תושבי אילת והושמשו בעזרת חניכי תנועת הנוער הטכנולוגית - נטע. 60 מהם קיבלו טאבלט מתקציב שהוסב בהחלטת ראש העירייה, מביטול הזיקוקים ביום העצמאות. 90 תלמידים נוספים קיבלו מחשב חדש במסגרת פרויקט "מחשב לכל ילד" בניהול עמותת "המפעל הלאומי לפיתוח חברתי" ובתמיכת קרן ספרא התורמת מידי שנה מחשבים לילדים והגדילה השנה את תרומתם. 35 תלמידים עולים קיבלו גם הם מחשב חדש בעזרת משרד העלייה והקליטה. תרומה נוספת הגיעה השבוע, מעמותת "רוח טובה", שגייסה גם היא תרומות לרכישת טאבלטים במטרה לעזור בצמצום הפערים ולאפשר לתלמידים בישראל, שידם אינה משגת, להתחבר ללימודים מרחוק. במסגרת התרומה התקבלו 260 טאבלטים חדשים שחולקו לילדי משפחות המטופלות באגף לשירותים חברתיים בעירייה. מפאת הסגר, חילקו העובדים הסוציאליים את הטאבלטים ביחד עם מחלקת התנדבות העירייה, ישירות לבתי התלמידים. בנוסף זכו התלמידים לחבילת אינטרנט חינם לשלושה חודשים.

 

בנוסף לתלמידים קיבלו לפני מספר חודשים, 120 אזרחים ותיקים ממועדוני מופ"ת מועדון ניצולי השואה, טאבלט חדש במסגרת פרויקט "מחוברים" של חברת "אינטל" בשיתוף משרד הרווחה והשירותים החברתיים כדי שיוכלו לשמור על קשר עם בני המשפחה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד