עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

72 שנים לשחרור אילת

15/02/2021
72 שנים לשחרור אילת (הגדל)

72 שנים לשחרור אילת

ט' באדר תש"ט 1949 הוא היום בו הונף באילת, דגל דיו מאולתר על ידי חיילי חטיבת הנגב, ששחררו את העיר אילת – שערה הדרומי של מדינת ישראל, במסגרת מבצע "עובדה" שהיה אחרון המבצעים של צה"ל במלחמת העצמאות. כמידי שנה יצוין יום שחרור אילת בטקס ממלכתי, שייערך ביום ראשון הקרוב, ט' באדר תשפ"א 21.2.21, בשעה 17:45, באתר אום רשרש. בצל מגפת הקורונה, ייערך הטקס ללא קהל והוא יועבר בשידור חי, בערוץ היוטיוב של העירייה ובפייסבוק העירייה.

 

את הדגל יניפו במהלך הטקס: נשיא המדינה – ראובן (רובי) רבלין, הרמטכ"ל לשעבר – רא"ל (במיל') גדי אייזנקוט, חה"כ קרן ברק וראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. על הבמה יופיעו להקת ULIVE בניהולו של אופיר יוחאי, להקה צבאית ותושבים שישירו לאילת. ינחו את הטקס: לירז צ'רכי ותום אבני.

 

מיד לאחר הטקס, יופיע על הבמה - הזמר חנן בן ארי ולהקתו. המופע יועבר גם הוא בשידור חי. את הטקס מפיקים גם השנה מרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט ואגף האירועים בעירייה. יודגש שוב, כי בשל מגבלות הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, לא תתאפשר כניסה של קהל למתחם אום רשרש בזמן הטקס.

 

ביום רביעי הקרוב, 17.2.21 בשעה 18:00 תתקיים ישיבת מועצת עיר חגיגית מס' 36/14 לציון שחרור אילת. הישיבה תתקיים באולם הספורט של בית ספר "צאלים" ותועבר בשידור ישיר בערוץ היוטיוב של העירייה.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד