עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הטקס הממלכתי לציון 72 שנים לשחרור אילת

22/02/2021
הטקס הממלכתי לציון 72 שנים לשחרור אילת (הגדל)

הטקס הממלכתי לציון 72 שנים לשחרור אילת

רחבת אום רשרש, בה הונף לפני 72 שנים, דגל דיו מאולתר על ידי חיילי חטיבת הנגב, ששחררו את אילת במסגרת מבצע "עובדה" שהיה אחרון המבצעים של צה"ל במלחמת יום העצמאות, לבשה חג עם הטקס הממלכתי לציון יום שחרור אילת (ט' באדר, 21.2.21). השנה נערך הטקס בסימן הצדעה לגורמי הרפואה, הביטחון, החינוך והרפואה. את הדגל הניפו ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו וראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי. במעמד ההנפה נכחו על הבמה גם ס. יו"ר הכנסת – חה"כ קרן ברק, נשיא בתי משפט השלום במחוז דרום – השופט אלון גביזון, מנהלת בית החולים "יוספטל" – ד"ר רויטל בר אושר ואל"מ יובל הראל – מפקד בית הספר לטיס, שגדל והתחנך באילת. בצל מגפת הקורונה נערך הטקס ללא קהל והוא הועבר בשידור ישיר בערוץ היוטיוב ובפייסבוק העירייה. למעלה מ – 12,000 צפיות נרשמו בפייסבוק העירייה בו שודר כאמור הטקס. לאחר הטקס נהנו תושבי העיר ממופע להקה של הזמר חנן בן ארי שהועבר גם הוא בשידור ישיר.

 

מידי שנה נפתח הטקס בתהלוכה מרשימה של כל תנועות הנוער העירוניות. השנה בצל מגפת הקורונה עלו הבמה שני נציגי נוער: שיר לב ממד"צים 360 יעלים ונועם גולר מתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", שסיפרו בהתרגשות על השנה האחרונה בצל הקורונה ועל עשרות מחוות קהילתיות מחממות לב שעשו באהבה בני הנוער מכל תנועות הנוער. את הטקס הנחו לירז צ'רכי ותום אבני. על הבמה הופיעו להקת ULIVE בניהולו של אופיר יוחאי, להקה צבאית ותושבי העיר שהקדישו שיר לאילת. מיד בתום הטקס הועבר גם כן בשידור ישיר, מופע להקה של הזמר חנן בן ארי. הטקס הופק גם השנה על ידי מרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט ואגף האירועים בעירייה.

 

ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו ברך את העיר אילת ביום חגה: "עיניים רבות נשואות היום אל דגל הדיו, שמסמל את עוז רוחם של משחררי אילת לפני 72 שנים. אבל בצד החשיבות המובנת של הדגל, אני ממקד את המבט – לא פחות – בתורן. כי אם הבסיס של התורן יציב וחזק, אם היסודות איתנים – המבנה כולו בנוי לתלפיות. והשורש, יסוד היסודות, להתפתחותה הנפלאה של אילת הוא התושבים. בכל ביקור שלי כאן אני נרגש לפגוש את תושבי אילת – אנשים מיוחדים, אנשים חמים, אנשים שגאים בעיר היפה הזאת. אני אוהב את אילת כמו כל עם ישראל – ואני אוהב אתכם, אנשי אילת. תודה רבה לכם, מעומק הלב. חג שמח לאילת, חג שמח לתושבים, מזל טוב לכולכם!"

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, פתח את נאומו בדברי ברכה ותודה למייסדים שבנו עיר לתפארת ולבני הנוער, דור העתיד, המביאים גאווה לעירנו בתחומים רבים. עוד התייחס ראש העירייה בדבריו לטלטלות שעוברת העיר אילת בשנתיים האחרונות. ״כאילו, יש מי המנסה לבחון את חוסנה של העיר ואת עוצמתם של תושבי העיר״ אמר והוסיף: ״אנו כאן תושבי אילת עומדים זקופים וגאים ומאמינים שנדע יחדיו ובכוחות משותפים להוציא מהמשברים הפוקדים אותנו הזדמנויות ותובנות רבות שיובילו את העיר ותושביה למחוזות טובים ומצוינים״. 

 

בהתייחס למערכת הבחירות אמר ראש העירייה: ״נדרש ומחויב מכולנו ובעיקר מאיתנו המנהיגים איש איש בתחומו, מיקומו וגודלו, לשוב ובמהרה להנהיג ולהתנהג בנורמות בהם השיח סובלני, מכבד ומכיל ולהשיב לשיח בתוכנו את הביטוי ״כל ישראל ערבים זה בזה וזה לזה". חוסנה הפנימי של מדינתנו יהיה רק אם ותהיה בה אהבת חינם, סולידריות, סובלנות וסבלנות״. בהתייחס למשבר הקורונה אמר ראש העירייה: ״מתבקש ולאלתר לפעול בנחישות ובסיוע משרדי הממשלה הרלוונטיים לפתיחת מסלולים מהירים להכשרות מקצועיות גבוהות ולפתיחת מוקדי השמה מגוונים בהתאם. תובנה נוספת הנובעת ממשבר הקורונה ומסגירת "שדה דב" היא החשיבות בהפיכת העיר אילת כעיר נפה עצמאית היודעת לספק לתושביה את מירב הצרכים ובדגש על תחומי הרפואה, הבריאות, חינוך, אקדמיה ותרבות וכפי שכבר נאמר את הצורך במקורות תעסוקה מגוונים״. בפניה לראש הממשלה אמר ראש העירייה: ״לא מיותר לציין אדוני ראש הממשלה, שהנגשת אילת למרכז הארץ ע"י רכבת כפי שציינת זאת ובמעמד זה מספר פעמים, תעשה רק טוב לעיר ולתושביה. אדגיש את הידוע ואומר שהזרמת משאבים לאילת הוכיחה שההשקעה באילת מניבה והיא לא הוצאה מיותרת. אילת ידעה ותדע להשיב תנובה ומשאבים לקופת המדינה״. בפניה לתושבים אמר ראש העירייה: ״התובנה החשובה מכל תושבים יקרים היא התנהלותכם המופתית כפי שבאה לידי ביטוי בשנה האחרונה. פעמים רבות עמדתי נפעם ונרגש מול גודל המעשים הטובים שלכם. ראיתי את גילוי הסולידריות, עוצמות הנתינה הכמעט אין סופיות, הרגישות שלכם כלפי התושבים המבוגרים והתושבים בעלי הצרכים המיוחדים. ראיתי והתרגשתי. ראינו את חיילי פיקוד העורף הנפלאים מתמסרים למשימה בצורה ראויה להצדעה. ראינו את גורמי הרפואה עובדים 24/7. ראינו את גורמי החינוך והרווחה משקיעים את כל מרצם, שלדם וחלדם. ראינו את מאות המתנדבים מקרב הקהילה מסתערים על משימות ההתנדבות על כלל האוכלוסייה. ולכן השנה נצדיע לפיקוד העורף ולצה"ל, נצדיע לסגלי הבריאות, החינוך והרווחה, נצדיע למתנדבים שלנו. אתם ההוכחה שעשייה המגיעה ממקומות של אהבה היא תמיד מנצחת. אתם מוכיחים שאנרגיות טובות של נתינה מובילות לעוצמה והתעצמות. ולסיום אומר לכם שאתם ורק אתם מאירים בתאורת ענק את מילות השיר האומרות: ״היי אילת, היי אילת, את קריית הפלאים למחר" וגם היום״. 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד