עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שומרים על מפרץ אילת

22/02/2021
פיתוח חוף קצאאא (הגדל)

שומרים על מפרץ אילת

על רקע דיווחים בעניין הרחבת הפעילות של חברת קצא"א לשינוע נפט ממדינות המפרץ דרך מתקני החברה בנמלי אילת ואשקלון, פנה ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ולמנכ"ל משרד האנרגיה בדרישה לבצע הקפדה יתרה, לשמירה על שלום ובריאות תושבי העיר אילת וכן על מפרץ אילת כאחד מנכסי הטבע המשמעותיים של העיר. ראש העירייה: "נדרוש שליטה ובקרה בכל הנוגע לפעילות קצא"א בשטח השיפוט של אילת. מקורות המחיה של העיר נסמכים באופן כמעט מוחלט על תיירות המושתתת על אתרי הטבע, ביניהם הים האדום ושמורת האלמוגים הייחודית. נעשה הכל על מנת לשמור עליהם".

 

בפניה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ציין ראש העירייה את החשיבות בדרישות סביבתיות מחמירות וקפדניות על ידי המשרד כרגולטור לעניין. "אין צורך להכביר במילים אודות חשיבות מפרץ אילת וחופיו לתיירות באילת" כתב ראש העירייה והוסיף: "ענף התיירות הוא עמוד השדרה הכלכלי של העיר והוא כבר ספג מכה אנושה בשל משבר הקורונה. מנגד, דומה כי לא צריך להכביר במילים אודות התקלות הרבות שנגרמו בשנים האחרונות בעקבות פעילותה של קצא"א והנזקים הסביבתיים הנרחבים שהן גרמו. על פי הערכות שונות, די בדליפה של פחות מאחוז אחד מנפח מכלית נפט אחת למימי המפרץ, על מנת להמיט אסון על החופים ושוניות האלמוגים לא רק באילת, אלא גם בעקבה ובסיני". בנוסף פנה ראש העירייה גם למנכ"ל חברת קצא"א כדי לתאם פגישה משותפת בה יציגו נציגי החברה מסמכים והסברים אודות היקף הפעילות הצפויה, סקרים ובדיקות שבוצעו בקשר להיבטי איכות הסביבה ובריאות הציבור כהכנה להרחבת הפעילות, אמצעי הבטיחות ומערכות ההגנה שבכוונתם להפעיל למניעת תקלות ונזקים סביבתיים, וכיו"ב. בעניין זה הבהיר ראש העירייה, כי שלום ובריאות התושבים הינם מעל הכל.

 

לצד זאת ועל רקע כוונת משרד האנרגיה לחבר את העיר אילת למערכת הולכת גז טבעי, פנה ראש העירייה גם למנכ"ל משרד האנרגיה והדגיש, כי עיריית אילת מעוניינת בחיבור למערכת הולכת הגז ונערכת לקידומו, אך ורק לטובת צרכי תושבי העיר, כמו גם התעסוקה והתעשייה הנמצאות בה. "עיריית אילת לא תומכת עתה ולא תוכל לתמוך גם בעתיד, במהלך של הפיכת צינור הגז המצוי כעת בתכנון לצינור לשינוע וייצוא גז טבעי דרך נמל אילת למדינות העולם, בין אם באמצעות שימוש במתקן הנזלה ובין בלעדיו" הבהיר ראש העירייה במכתב וביקש שוב הבהרה ממשרד האנרגיה, כי בשום שלב לא יתאפשר להקים בעיר אילת מתקנים לטובת יצוא גז, לרבות מתקן הנזלה, בין באמצעות גורם ממשלתי ובין באמצעות גורם פרטי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד