עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מגן חינוך

1/03/2021
בדיקת קורונה לתלמיד (הגדל)

מגן חינוך

כמחצית מבתי הספר היסודיים מצטרפים בימים אלה לתכנית "מגן חינוך" בשיתוף משרד החינוך ומשרד הבריאות, במסגרתה ייערכו מידי שבוע באופן קבוע, בדיקות קורונה לילדים. פעולה זו בשיתוף פורום ההורים העירוני נועדה להבטיח שמירה על רצף לימודי לצד שמירה על בריאות התלמידים והצוותים. בית ספר "צאלים" בניהולה של גילה גולן פרץ ובית ספר "אופיר" בניהולה של אורן דולב הינם הראשונים שגייסו כנדרש הסכמה של מרבית ההורים והיום (ב') התבצעו בדיקות לכל באי בית הספר. במהלך השבוע צפויים להצטרף חמישה בתי ספר נוספים.  

 

במסגרת התכנית, יתקיימו כאמור בכל בתי הספר בעיר בדיקות אחת לשבוע ביום קבוע, לניטור תחלואת קורונה בקרב צוותים ותלמידים, במטרה לצמצם את מעגלי ההדבקה, ובפרט על מנת לשמור את מערכת החינוך פתוחה, רציפה ויציבה. בבית ספר בו יתבצעו בדיקות קבועות בכפוף להסכמת 75% מההורים, יימשכו הלימודים באופן קבוע גם אם ישתנה צבע הרשות לכתום או אדום לפי תכנית הרמזור.

 

הבדיקות מתבצעות בשיטה חדישה וידידותית לילדים והדגימה תיעשה על ידי צוות מקצועי, במהלך יום הלימודים ולכל באי בית הספר. מאחר והנחיות התו הסגול לא מאפשרות כניסת גורמים למוסדות החינוך, הורים לא יוכלו להתלוות לילדם לבדיקה אולם צוות בית הספר ילווה את התלמיד/ה ברגישות הנדרשת.

 

מערכת החינוך באילת פועלת 6 ימים בשבוע ומתפעלת ביעילות רבה למידה בצד הקורונה. מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך בעירייה ציינה, כי הצוותים כולם פועלים ביצירתיות רבה על מנת לנרמל ככל הניתן את חיי התלמידים. לצד החזרה ללימודים של תלמידי גני הילדים, בתי הספר היסודיים וכיתות י"א – י"ב, מתקיימים מפגשי תלמידים באוויר הפתוח לתלמידי כיתות ז'-י', בהתאם להגבלות. המפגשים מתקיימים בטבע העירוני, בחצרות בתי הספר ובסביבתו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד