עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פניה לממשלה להקמת מפעל לייצור חיסונים באילת

8/03/2021
אלי לנקרי לצד ביבי נתניהו (הגדל)

פניה לממשלה להקמת מפעל לייצור חיסונים באילת

על רקע הפגיעה הקשה שספגה העיר אילת בעקבות משבר הקורונה וכחלק מחיזוק כלכלת העיר וגיוון מקורות התעסוקה בה, פנה סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי לראש ממשלת ישראל -בנימין נתניהו, בבקשה לשקול בחיוב הקמת מפעל לייצור חיסונים באילת.

 

כידוע, העיר אילת הנשענת רובה ככולה על ענף התיירות ספגה את הפגיעה הקשה ביותר עקב מגפת הקורונה ועדיין מצויה בעיצומו של משבר עם שיעורי אבטלה הגבוהים ביותר מפי 2 מהממוצע הארצי, מאות עסקים שקורסים והגירה שלילית שכבר רואים את ניצניה. כך תיאר אלי לנקרי את המצב וציין בפני ראש הממשלה, כי מגפת הקורונה חידדה את הצורך לפעול בדחיפות לגיוון ולהרחבת מקורות התעסוקה בעיר, צורך שהיה ידוע קודם לכן ואף קיבל ביטוי בהחלטת הממשלה מיום 4 באוגוסט 2019.

 

"החלטת הממשלה לקדם הקמת מפעלים לייצור חיסונים בישראל יכולה להוות הזדמנות גדולה לעיר אילת ולגיוון התעסוקה בה, ולהוות אות וסימן לבאות" ציין לנקרי והדגיש, כי לאילת יש את כל הנדרש על מנת להקים בה מפעל כזה: הטבות מתוקף חוק אזור סחר חופשי ואזור פיתוח א', בית חולים, שדה תעופה בינלאומי, קמפוס אוניברסיטה ומכוני מחקר.

 

על רקע האמור ומשום הכרזת ראש הממשלה לא אחת על חשיבותה האסטרטגית של אילת למדינת ישראל כעיר הפריפריאלית ביותר, הגובלת במדינות שלום ומהווה שער לאסיה ולאפריקה ולמדינות המפרץ עמם כוננו הסכמי שלום לאחרונה, פנה כאמור סגן וממלא ראש העיריה לראש הממשלה, בבקשה לשקול בחיוב הקמת מפעל לייצור חיסונים בעיר אילת, ובכך לחזק את כלכלת העיר באחת התקופות הקשות ביותר שלה.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד