עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מרכז תמיכה חדש לבני משפחה המטפלים במבוגרים

15/03/2021
קשישה וצעירה (הגדל)

מרכז תמיכה חדש לבני משפחה המטפלים במבוגרים

עיריית אילת הפועלת כל העת להרחיב את השירותים לקהילה, מציעה באמצעות האגף לשירותים חברתיים, שירות חדשני באמצעות המחלקה לאזרח הוותיק – מרכז תמיכה, ייעוץ, ליווי והדרכה לבני משפחה המטפלים בקרוביהם המבוגרים.

 

המרכז יהווה כתובת עבור בני המשפחה המטפלים, בתמיכה, ייעוץ, ליווי והדרכה ויציע ליווי פרטני וקבוצתי, ימי עיון וסדנאות, הנגשת מידע ושירותים, מיצוי זכויות ועוד. עו"ס ליבנית ברקן המרכזת את השירות באגף לשירותים חברתיים בעירייה מציינת, כי התוכנית נותנת מענה לבני המשפחה של האזרח הוותיק וגם עבור התושבים הוותיקים עצמם, ולמעשה תתרום להישארותם בקהילה ותמנע הוצאה מוקדמת לבתי אבות.

 

עו"ס מיכאל ריאחי – ראש צוות באגף לשירותים חברתיים בעירייה האחראי על המחלקה לאזרחים ותיקים מציין, כי לאור העלייה בתוחלת החיים והגידול בשיעור אוכלוסיית הזקנים, כרבע מאוכלוסיית בני גילאי ה-20 ומעלה בישראל, מטפלים לפי ההערכות באדם מבוגר עם מחלה או מוגבלות ומעניקים לו טיפול ותמיכה. בן משפחה יכול להיות בן/בת, בן/בת זוג, אח/אחות או כל קרוב אחר לאדם המבוגר. למרות שירותי הסיעוד הקיימים, עיקר הנטל נופל על בני המשפחה. "הטיפול בקרב מבוגר, משפיע על שגרת חייהם של בני המשפחה המטפלים, פוגע בעבודה ובעיסוקים הנוספים, מכביד כלכלית ויוצר עומס גדול שמשפיע גם על בריאותם ומצבם הרגשי של המטפלים" מציין ריאחי ומוסיף, כי עד היום הסיוע שהוצע לבני משפחה מטפלים היה מוגבל, ואולם ההכרה בהם כבעלי צרכים בפני עצמם הוביל את משרד הרווחה לפתח ביחד עם ארגון ג'וינט וקרנות הביטוח הלאומי את תכנית "בני משפחה מטפלים" שתפעל ב – 30 רשויות בארץ ביניהן אילת. התוכנית נועדה כאמור לתת מענה לאותם אנשים המטפלים בבני משפחה מבוגרים, מתוך הבנה שהם זקוקים לתמיכה וייעוץ עם מציאות המורכבת הזו לאורך זמן.

פרידה בן לולו – מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעירייה "השירות מסמל את ערכי החברה והקהילה לכבד את רצונו של האדם המבוגר להישאר בקהילה ובביתו כל חייו. על ידי הקמת השירות הזה גם באילת, אנחנו מסמנים את חובתנו לסייע לילדי הקשישים ולבני המשפחה כולה, בהתמודדות עם הטיפול בהורה המבוגר גם כאשר תפקודו אינו כפי שהיה, וללוות אותם יד ביד בכל שלבי הזקנה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד