עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פרויקטור הקורונה ביקר באילת

15/03/2021
הפרויקטור עם ראש העיר ומ"מ (הגדל)

פרויקטור הקורונה ביקר באילת

עם פתיחת העיר אילת והחזרה המדורגת לשגרה, ביקר באילת פרויקטור הקורונה - פרופ' נחמן אש, ועמד מקרוב אחר צרכי העיר. בפגישה עם הנהלת העירייה הביע פרופ' אש, תמיכה מלאה בהגדרת העיר אילת כ"אי ירוק" והכריז, כי יתמוך בכל פתרון שיוצע לעיר אילת משום מיוחדותה.

 

בפתח הדיון סקר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בפני פרופ' אש את מאפייניה הייחודיים של העיר ואת האתגרים עמם היא מתמודדת מאז תחילת משבר הקורונה. עוד בדבריו ציין ראש העירייה את ההשלכות בהיבטים של רווחה וציין את החשיבות האדירה בהיערכות למתן מענים נפשיים לצד המענים הכלכליים. ראש העירייה הדגיש בדבריו, כי על רקע המאפיינים המיוחדים של העיר יש לחשוב על אילת בחשיבה מותאמת לאתגרים עמם היא מתמודדת.

 

סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי הציג בפני הפרופ' את נתוני התחלואה, האבטלה, והכלכלה בעיר אילת והדגיש את החשיבות בהגדרת העיר אילת כ"אי ירוק" על מנת לקיים תיירות לצד שמירה על הבריאות. אלי לנקרי עדכן, כי יש להתייחס לאילת כמקשה אחת.  במסגרת זו תפעל העיר כולה תחת התו הירוק ולמעשה יוכלו להיכנס לעיר רק בעלי תעודת מתחסן/מחלים או בעלי בדיקה קורונה שלילית. הדבר יאפשר לנופשים להתנהל בחופשיות בעיר, מבלי להציג את התו הירוק לכל מקום שייכנסו אליו. מנהלת בית החולים "יוספטל" ציינה את המענים הרפואיים ואת מצב המתחסנים בעיר. נכון להיום 79% מהתושבים מחוסנים במנה ראשונה, 66% מנה שניה.  

 

נציגי נפת אדום של פיקוד העורף שנכחו גם בישיבה הציגו לפרויקטור סקירה על פעילותם בשנה שעברה והדגישו גם הם את היתרונות של העיר אילת כ"אי ירוק", באופן שיאפשר כאמור שליטה ובקרה על הנכנסים לעיר אילת וכדי להבטיח את בריאות התושבים והנופשים בעיר.

 

פרופ' אש ציין, כי הוא מבין את המיוחדות של אילת ויתמוך בכל פתרון שיוצע לעיר אילת. בהקשר זה היתה תמימות דעים לגבי חשיבות מתווה "האי הירוק" שהוכח כבר כהצלחה ואשר יאפשר כאמור לשמור על אילת פתוחה ובטוחה לאורך זמן, להתנהל בתוך העיר באופן חופשי ובהמשך גם להפעיל טיסות לחו"ל משדה התעופה "רמון".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד