עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצילי ים מצילים חיים

11/04/2021
מצילי ים מצילים חיים (הגדל)

מצילי ים מצילים חיים

לאחר שנה תחת מגבלות הקורונה, חזרו חופי העיר אילת להיות עמוסים בנופשים והמצילים העובדים באילת כל השנה, צופים בחופים דרוכים. בסוף השבוע האחרון הם גם היו מצילי חיים. תושב העיר אילת בעשור השביעי לחייו שנפש בחוף הצפוני, איבד הכרה במים. בפעולה משולשת מהירה של מצילי סוכה 2 (חוף מוריה) ניצלו חייו. תוך דקות ספורות, זינקו על החסקה המצילים דודי בן חמו ודניאל קירשנבאום, ומשו אותו מהמים. בחוף כבר חיכה לו אסף אורן החובש ואוהד כהן המציל ומיד התחילו בהחייאת מכשירים כשהטובע ללא דופק וללא נשימה. צוות של מד"א הצטרף למצילים וביחד המשיכו את ההחייאה, לאחריה הוא פונה לבית החולים "יוספטל" להמשך טיפול.

 

באילת פועלות ארבע סוכות הצלה, לאורך החוף הצפוני ובחוף הרחצה הנפרד. בכל סוכת הצלה ישנה ערכת החייאה הכוללת מכשיר דפיברילטור (מכשיר החייאה) ומרפאה סמוכה המאוישת על ידי חובש. מרבית המצילים בחופי הים הם גם חובשים בהכשרתם. על מנת לשמור על כשירות וכחלק מתרומה לקהילה, מתנדבים המצילים גם במד״א. לצד היותם מצילי חיים, מצילי אילת גם מאוד פעילים בחופים, הם משתתפים במבצעי ניקיון למפרץ, הם מעודדים את הנופשים בחופים לאסוף בדלי סיגריות, הם מפעילים את כיסא הציפה לאנשים עם מוגבלויות שמבקשים לרחוץ בים ועוד.

 

לצד פעולת המצילים ובשיתוף פעולה עם מד"א ומשרד הפנים תחל לפעול בקרוב סירת הצלה, שתוכל להעניק סיוע גם בלב הים. כדי להימנע מאסונות ולשמור על החיים, מתבקש הציבור להתרחץ רק בחופים המוכרזים בהשגחת מציל ולהישמע להוראות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד