עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פרס על חלל

10/05/2021
רוני רובין (הגדל)

פרס על חלל

רוני רובין, תלמידת כיתה י"ב בבית ספר התיכון ע"ש "רבין" זכתה באות הצטיינות כאחת מצוות פרויקטShe-Space  , פרויקט חינוכי ייחודי בתחום החלל והחישה מרחוק. אות ההצטיינות שהוענק על ידי הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה מוקדש מדי שנה לקבוצה מובילה הפועלת למען גיוון אתני ומגדרי בתחום החלל, ומראה ביצועים יוצאים מן הכלל בתחום הנחקר. השנה השתתפו משלחות מישראל, גרמניה, ארצות הברית וברזיל.

 

פרויקט She-Space, שהוקם במטרה לעודד נערות ללמוד ולהתנסות בלימודי מדעים (STEM), יצא לדרך בשנת 2018 והתמקד בנשים בחלל. הפרויקט בליווי בית יציב בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון ובתמיכת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה. במסגרת התוכנית שארכה שנתיים, נדרשו הנערות להגיע ללימודים פעם בשבוע, באוניברסיטת בן גוריון, שם התבצע המחקר. את המחקר הציג הצוות הישראלי בגרמניה מול נציגים של התאגדות סוכנויות חלל, תעשיות חלל ומכוני מחקר מהחשובים בעולם. מבין חברות הצוות נבחרה רוני רובין להציג את הפרויקט באנגלית מול כל החוקרים. ״ההשתתפות בפרויקט לא היתה פשוטה לאילתית, אבל אני רציתי מאוד ולכן  התאמצתי" מציינת רוני ומספרת כיצד נסעה פעם בשבוע במשך ארבעה חודשים לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. על הפרויקט מספרת רוני, כי הוא עסק באיכות וכמות המים בארץ ישראל.

 

מנהל סוכנות החלל הישראלית - אבי בלסברגר: "אנחנו גאים מאוד בפרויקט זה, בו תמכנו מראשיתו. תכנית She-Space היא דוגמה ומופת לפרויקטים מתפתחים, שעם הזמן מרחיבים את טווח הכלים והיישומים שלהם, פורצים את גבולות המדינה ונעשים משפיעים גם ברמה בינלאומית".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד