עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מקדמים תיירות מדברית

30/05/2021
הדמיה של מבנה תיירות מדברית (הגדל)

מקדמים תיירות מדברית

כחלק מפיתוח התיירות בעיר אילת, יוקם בקרוב מתחם גלמפינג לתיירות מדברית אלטרנטיבית. המתחם ישתרע על שטח של 21 דונם בחופה הדרומי של אילת ויכלול  מתחם אוהלים רגילים ומשפחתיים, אוהלים ממוזגים, מרכז צלילה, בריכה טיפולית, מתחם אטרקציות ועוד. מדובר במתחם תיירות חדשני שיוקם ברוח "עין סוף" כחלק מתכנית האסטרטגית לפיתוח רצועת החוף, שמקדם מינהל ההנדסה בעירייה. מתחם התיירות ייבנה בקונספט של תיירות שיתופית, אשר שם דגש על חוויות ותוכן עשיר במרחבים המשותפים.

 

מי שיקים את המתחם הם רשת מלונות דן ביחד עם חוות הגמלים באילת המפעילה את מדבריא וחברת כנס ישראל, שזכו במכרז שפרסמה העירייה באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) להקמה והפעלה של מתחם תיירות מדברי, שייתן כאמור מענה למגמות עכשוויות בתיירות המתאפיינות בחיפוש אחר רוגע בחיק הטבע וחזרה לפשטות ואותנטיות. שתי הרשתות יפעילו את המתחם החדש לתקופה של 20 שנה כאשר ההקמה כוללת הפעלה לתקופה של 10 שנים, עם אופציה להארכה של שתי תקופות נוספות בנות 5 שנים כל אחת.

 

המתחם יכלול יחידות לינה מסוגים שונים, חלקן לא שגרתיות על בסיס אוהלים בסגנון גלמפינג. המרחבים המשותפים יכללו חלל משותף לעבודה או לקיום הופעות קטנות, מתחם מרכזי הכולל אזורי ישיבה, מסעדה ופינות "סתלבט", מתחם נווה מדבר ובו בריכות שחייה טיפוליות, ומתחם אטרקציות הכולל בית קפה, מרכז צלילה ומועדון גלישה, חנות נוחות, כיתת לימוד ומרכז לספורט מדברי. פתרונות הלינה יהיו מגוונים על טהרת האירוח המדברי החל ממתחם קמפינג עצמאי, אוהלים רגילים ומשפחתיים, אוהלים ממוזגים עם מקלחות ושירותים משותפים, ועד לאוהלים יוקרתיים עם בריכות פרטיות ובהם סוויטה נשיאותית יוקרתית. המתחם יהיה בנוי בבנייה מדורגת - המבנים הציבוריים והמרחבים המוצלים בפרגולות נמוכים בני קומה אחת ומאפשרים מבט פתוח לים.

 

לדברי היזמים, הפרויקט יתוכנן תוך דגש משמעותי על קיימות ואחריות סביבתית כמו מערכת השקיה ממים ממוחזרים, בניה ושימוש בחומרי גלם טבעיים מקומיים, יצירת מיקרו אקלים על ידי צמחיה, מתחם ירוק בו לא ייעשה שימוש בכלים חד פעמיים ועוד. את המתחם ילוו מגוון שירותים טכנולוגיים והוא יופעל על ידי אפליקציית הזמנות עצמית, שתאפשר ללני המקום לקבל עדיפות באטרקציות השונות, אפשרות תשלום בארנק דיגיטלי בכל רחבי המתחם וצמיד דיגיטלי.

 

לדברי ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי: "לאחר מאבק ממושך לפינוי רצועת החוף הדרומית מאוהלים, קרוואנים ושאר מחסות, מיישמת העירייה את התכנית האסטרטגית לפיתוח רצועת החוף, המגדירה את החוף הדרומי של אילת כמתחם מוטה טבע בו נפגשים הרי אילת וים סוף. במסגרת זו פועלת העירייה כדי לייצר מגוון פתרונות אירוח למגוון קהלי יעד, בין היתר גם גלמפינג. אנחנו קשובים כל העת לצורכי התייר ה"חדש", שמחפש גם קונספט אירוח ברוח התיירות האלטרנטיבית. העיר אילת תציע לתייר הישראלי ולתיירים מחו"ל את כל אופציות האירוח בטווחי מחיר מגוונים: נמוך, בינוני ויקר".

 

אבי כהן - מנכ"ל החברה הכלכלית לאילת (חכ"א): "הזוכים במכרז – רשת מלונות דן האיכותית בישראל, ומדבריא בעלת ניסיון של שלושה עשורים בתיירות מדברית בארץ ובעולם, יבטיחו חוויית תיירות ראשונה מסוגה בישראל: מפגש וחיבור בין מדבר, ים ואדם. המתחם יוקם כחלק מהתכנית הכוללת שמובילה העירייה לפיתוח רצועת החוף מטאבה לעקבה שמוביל מהנדס העיר  - אינג' אסף אריכא בתכנון של משרד האדריכלים מייזליץ כסיף, שתשנה לגמרי את פניה של רצועת החוף באילת. המתחם החדש ידגיש את יתרונותיה הייחודיים של אילת כעיר מדברית השוכנת לחופו של ים סוף".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד