עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת לא עוצרת במוגבלות: צופה מיוחד במוקד הרואה

7/06/2021
שי עם צוות משלט (הגדל)

אילת לא עוצרת במוגבלות: צופה מיוחד במוקד הרואה

עיריית אילת הפועלת לקדם הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלות פיתחה מודל עירוני ראשון מסוגו להעסקת עובדים מוגבלים בעיר. במסגרת זו מעסיקה העירייה עשרות עובדים עם מוגבלות גם בתוך היחידות וגם בקרב קבלנים העובדים בשירות העירייה. אחד מהם הוא שי לוי שעובד במוקד הרואה שמפעילה העירייה ואשר אליו מחובר מערך המצלמות העירוני. שי לוי הלוקה בשיתוק מוחין, למד בתיכון "רבין" באילת והתגייס לשירות צבאי בחיל הים, במסגרת תכנית "גדולים במדים". שי המתקשר באמצעות טאבלט הופקד על תחום התחקור של אירועים הנצפים במצלמות. הפרויקט הראשון בו טיפל שי בהובלה של נאור וקנין – מנהל המוקד היה תחקור יסודי של בית ספר "ברנקו וייס", בו אירעו מספר אירועי ונדליזם. לאחר תחקור האירועים על ידי שי הוחלט ביחד עם מנהלת בית הספר על הצבת מצלמות נוספות ומערכת כריזה בנקודות שאותרו הודות לתחקור.

לצד מפעל תעסוקה שיקומי ומסגרות תומכות, פועלת כאמור העירייה לקדם את תחום התעסוקה לאנשים עם מוגבלות באילת כחלק מפיילוט ארצי במסגרתו יצאה לדרך לפני שנתיים התכנית העירונית "אילת לא עוצרת במוגבלות". המודל העירוני נבנה בשיתוף הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בהסתדרות העובדים ואגף הקרנות בביטוח הלאומי בהובלה של מרכז צעירים והאגף לשירותים חברתיים בעירייה. התכנית מתמקדת בהגעה לאוכלוסייה מקומית המונה כ- 4,000 אנשים עם מוגבלות המוכרים בנכות בביטוח לאומי ועוד אנשים רבים אשר אינם מוכרים, במתן מידע נגיש אודות מיצוי זכויות ושירותים בקהילה, פיתוח ההון האנושי ובהכשרות מקצועיות, גיוון תעסוקתי מותאם, הגעה למאגר רחב של מעסיקים, הוספה ושיפור השירותים הקיימים בעיר.

כיום פועלת התכנית במסגרת מרכז תעסוקה "הזדמנות" שפתחה העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים ומאפשרת לכל אדם הזדמנות שווה לקבל את המענה המדויק בתוך כלל השירותים הקיימים לרווחת התושב. לצד שילוב בתכניות מקדמות תעסוקה, לימודים והכשרות, מציעה התכנית שירותים נוספים במרחב העירוני שהצטרפו במהלך שנת 2020, ביניהם ליווי וייעוץ למעסיקים על ידי "תעסוקה שווה", שירותי שיקום בקהילה בתחום בריאות הנפש, תכניות טרום תעסוקה ואבחונים. כמו כן הוקם אתר מידע עירוני נגיש עם כלל השירותים לאנשי מקצוע, לתושבים ובני משפחותיהם.

בנוסף להעסקה שמקיימת העירייה בהתאם ליעד של ייצוג הולם העומד על 5% עובדים עם מוגבלות משמעותית ובהתאם לחקיקה בנושא שנכנסה לתוקף ב 1.5.2021, צפוי ראש העירייה להכריז על מספר תפקידים בהם יועסקו מועמדים (שהם כשירים לתפקיד) מקרב אחת או יותר מקבוצות הזכאיות לייצוג הולם ובהן אנשים עם מוגבלות.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד