מוזיאון רמברנט אילת

גלריית מוזיאון רמברנט באילת הינה יוזמה של חובב אומנות אילתי אשר הפך דירת מגורים למוזיאון.
גלריית "פינת רמברנדט"הוקמה לרווחת ילדי אילת, נתרמה על ידי נתן סבן, חוקר ואספן אמנות.
בגלריה אוסף רפרודוקציות בגודל מקורי של הצייר, רמברנדט הרמזון ואן רין, בן המאה ה-17.
מוזיאון רמברנט אילת (הגדל)
הגלריה הוקמה כאמור, בבית פרטי בשכונת מגורים, על ידי נתן סבן. את הגלריה מפעיל דורון רוטנברג, בהתנדבות. בגלריה מוצגות עשרות רפרודוקציות של רמברנדט בגודל מקורי. התערוכה הוצגה בעבר באוניברסיטת תל אביב, נרכשה על ידי נתן סבן ומוצגת באילת למטרת העשרת תלמידים בחינוך לאמנות.

התלמידים המבקרים בביתו, כמו גם מנהלי בתי הספר וראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שביקר לפני מספר חודשים בביתו של סבן, זוכים לקבל מהאיש היקר סקירה על האומנות והסבר על הציורים הרבים המעטרים את קירות ביתו. הוא מצדו מבקש להחדיר בהם את האהבה לאומנות וכל שאיפתו היא שמקרב בני הנוער המבקרים יהיו כאלה שיבקשו כמוהו לעסוק בחקר האומנות.

סבן, אספן וחוקר אומנות המתגורר רוב הזמן בפלורידה מכניס אורחים למופת ומזמין לביתו את כל מי שחפץ לבו להיחשף לעושר תרבותי. 47 ציורי רפרודוקציה בגודל מקורי, רובם ככולם של רמברנדט מעטרות את כל קירות ביתו של סבן שמבחוץ נראה כבית לכל דבר ומבפנים מקבל צביון טהור של מוזיאון.

החיבור של סבן לאומנות התחיל לפני למעלה מ – 40 שנה, כאשר רכש ציור מאדם פרטי. הציור עורר את סקרנותו והוא והחל לחקור אותו, במסגרת זו גילה סבן כי מדובר בציור מקורי מתקופת הרנסנס. חקר האומנות העתיקה ריתק את סבן ומאז הוא עוסק בתחום ומשקיע באספנות.

את סקרנותו הרבה המלווה אותו שנים ארוכות הוא מבקש עתה להנחיל לבני הנוער. "אם אצליח לרתק תלמיד אחד שיידבק כמוני בחיידק אהיה מאושר" ציין סבן. שיתוף הפעולה של סבן עם בתי הספר החל עם המורה לאומנות בבית הספר התיכון ע"ש רבין – אנה פונדיק שפוקדת את ביתו של סבן עם תלמידיה ושם הם זוכים לקבל מסבן סקירה על האומנות העתיקה בכלל ועל ציורי רמברנדט בפרט. בהמשך המטרה היא להוביל את התלמידים לצייר סקיצות.

מאז פתח סבן את ביתו ביקרו אצלו, כאמור כ - 300 תלמידים ממגמות האומנות השונות, ממרכז המחוננים והמצטיינים ומבתי הספר הקרובים לביתו של סבן (תיכון ע"ש רבין, מצפה ים וצאלים).
עבור לתוכן העמוד